Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'lılar Yüksekova'da meydan okuyor

01.12.2009 12:06
Bir kaç gündür Türkiye Öcalan yüzünden gergin saatler yaşıyor. PKKlılar her yerde olay çıkarıyor. Örgütün kuruluşu bahane edilerek İzmir olaylarına misilleme yapılıyor...

Sabah ilçe merkezine toplanan bir grup, DTP yöneticileri ve polisin uyarısına rağmen dağılmadı. Yollara barikat kuran göstericiler polise taş attı. Polis de göstericilere müdahale etti.

 

PKK'nın kuruluş yıldönümü ve Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarını gerekçe göstererek dün polisle çatışan göstericiler, bugün de eylemlerini ve protestolarını sürdürdü. Sabah saatlerinden itibaren 200-300 kişilik bir grup, Cengiz Topel Caddesi üzerinde toplantı. İşyerlerinin kısmen açık olduğu ilçede, DTP İlçe Başkanı Nazif Ataman, Belediye meclis üyeleri ve parti yöneticileri, ilçe merkezine gelerek esnafın işyerlerini açmalarını, toplanan kalabalığın da dağılmasını istedi. Ancak cadde üzerinde toplanan gruplar dağılmadı.

 

Cadde ve sokak aralarına barikatlar kurarak sloganlar atan grupların dağılması için bu kez polis uyarıda bulundu. Ancak polisin bu uyarılarına göstericiler taş atarak karşılık verdi. Çıkan olaylar üzerine ilçedeki tüm işyerleri kepenklerini kapattı. Polis toplanan göstericileri gözyaşartıcı bomba kullanarak dağıtmaya çalıştı. Polisin geniş çaplı güvenlik önlemleri aldığı Yüksekova'da olaylar sürüyor.

 

ŞEMDİNLİ'DE KEPENKLER KAPALI

 

Bu arada, Hakkari'nin İran ve Irak'a sınırı bulunan Şemdinli İlçesi'nde de kepenkler bugün açılmadı.

 

PKK yandaşlarına polis müdahale etti

 

ANTALYA'da da terör örgütü PKK yanlısı yaklaşık 50 kişilik grup, akşam saatlerinde polise taş ve molotof kokteyli attı.

 

Güneş Mahallesi'nde saat 19.00 sıralarında toplanan yaklaşık 50 kişilik PKK yandaşı grup, ateş yakıp gösteri yapmak istedi. Aralarında çocukların da bulunduğu gruba, polis biber gazıyla müdahale etti. Polise taş ve molotofla karşılık veren grup, ara sokaklara kaçarak dağıldı.

 
Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri