Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'dan diyanet atağı

20 Aralık 2008 / 15:16
DTP'ye yakınlığı ile bilinen Van Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (VANDAY DER) birinci olağan kongresini yaptı
DTP'ye yakınlığı ile bilinen Van Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (VANDAY DER) birinci olağan kongresini yaptı. Kongrenin başında, çatışmalarda öldürülen teröristler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Dernek merkezinde yapılan kongrede Divan Başkanlığı'nı İstanbul Kürt Enstitüsü Başkan Yardımcısı Alaattin Aktaş yaptı. Aktaş, çatışmalarda ölen teröristleri 'şehit' olarak lanse ederek bir dakikalık saygı duruşu çağrısı yaptı.

Dernek Başkanı Yusuf Kılınç, derneğin faaliyetlerini anlatarak geçen süre içerisinde il genelinde taziye ve esnaf ziyareti yaptıklarını söyledi.

Kürtçe olarak yapılan konuşmanın ardında yapılan seçimde Yusuf Kılınç tekrar dernek başkanı seçildi.

Yönetime Rüstem Yıldırım, Nurettin Aksu, Abdullah Adlı, Faik Şimşek ve Mehmet Özdemir getirildi.

Seçimden sonra yaklaşık 15 dakika Kürtçe konuşan Divan Başkanı Alaattin Aktaş, yaklaşan yerel seçime yönelik mesajlar verdi.

AK Partili Van Belediye yönetimini düşman ilan eden Aktaş, dernek üyelerine çok çalışarak belediyeyi kendi partilerinin (DTP) kazanmalarını sağlamalarını istedi.

Kongreye DTP'den bazı yöneticiler de katıldı.

Van'da geçen temmuz ayında kendilerini DTP'nin imamları olarak lanse eden bazı emekli ve fahri imamlar, VANDAY Der çatışı altında birleşmişti.
Kaynak:
Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri