Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pkk'lı Abisinin Cenazesiyle İzninde Karşılaştı

27 Ağustos 2008 / 12:39
çatışmada öldürülen PKK'lı terörist, DTP'li Suruç belediyesine ait resmi ambulansla memleketine getirildi.
Kastamonu'da vatani görevini yapan ve yıllık izine gelen küçük kardeşi de, ağabeyinin cenazesine sarılarak gözyaşı döktü.

Suruç Belediyesine ait ambulansla Malatya'dan getirilen teröristin cenazesinde PKK'yı simgeleyen renklerin olduğu bez parçaları ile terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterleri açılırken, cenazeye katılanlar PKK ve Öcalan lehine Türkçe ve Kürtçe slogan attı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kırsal alanda güvenlik görevlileriyle girdikleri çatışma sonucu öldürülen 'Kendal Polat' kod adlı Adnan Donuk'un cenazesi akşam saatlerinde DTP'li Suruç Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla Çomak köyüne getirildi. Köy girişinde yaklaşık 500 kişi tarafından karşılanan cenaze daha sonra omuzlara alınarak köy meydanına kadar taşındı. Sık sık, 'Şehit namırın (Şehitler ölmez)', 'Sayın Öcalan', 'İntikam', 'PKK Halktır, Halk burada', 'Öcalansız dünyayı başınıza yıkarız' sloganları atılarak köy meydanına getirilen Donuk'un cenazesi burada kılınan namazın ardından köy mezarlığına defnedildi. Cenazeye DTP'li Suruç Belediye Başkanı Ethem Şahin, DTP Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Ayhan ile bazı DTP'liler de katıldı.

Bu arada, Kastamonu'da vatani görevini yapan PKK'lı terörist Adnan Donuk'un kardeşi Veysi Donuk da çatışmada öldürülen ağabeyinin cenazesine bir ara sarılarak gözyaşı döktü.
ASkerlik izninde PKK'lı abisin cenazesiyle karşılaştı
Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri