Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'NIN 2 Numaralı İsmi Vuruldu

17 Temmuz 2008 / 12:30
PKK'nın sözde silahlı kanadı sorumlusu Fehman Hüseyin'in ağır yaralandığıi hatta ölmüş olabileceği bildirildi.
Günün stresinden kurtulmak istiyorsan hemen gel!Irak'ın kuzey kesimine düzenlenen son hava harekatında terör örgütünün sözde silahlı kanadı sorumlusu Suriye uyruklu Behoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in ağır yaralandığı bildirildi.

Terör örgütü PKK'nın etkisiz hale getirilmesi amacıyla teröristlere yönelik Türkiye'nin iç kesimlerindeki operasyonlar sürerken, Irak'ın kuzeyine yönelik de zaman zaman hava harekatı yapılıyor.

Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığında kalkan savaş uçaklarınca yapılan son hava harekatında terör örgütü PKK'nın ağır kayıplar verdiği öğrenildi.

ÖLMÜŞ DE OLABİLİR
Yerel kaynaklar, son hava harekatında Zap bölgesinin yoğun bir şekilde havadan bombalandığını ve Oramar mevkisinde terör örgütü PKK'nın sözde silahlı kanadı sorumlusu Fehman Hüseyin'in ağır yaralandığını bildirdiler.

Teröristin Oramar mevkisinde yapılan ilk tedavisinden sonra kayıplara karıştığını kaydeden yerel kaynaklar, ağır yaralı teröristin ölmüş olabileceğini de belirttiler.

ÖRGÜT İÇİNDE ÖRGÜT

'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin, terör örgütü içinde örgütün bir numaralı ismi Murat Karayılan ile giriştiği liderlik çatışması ile ismini duyurdu. Terör örgütü PKK'nın son dönemde yaptığı bir çok eylemin talimatını Fehman Hüseyin'in Karayılan'dan habersiz olarak verdiği öne sürülüyor. Son olarak Ağrı Daüı'nda kaçırılan 3 Alman dağcının kaçırılması talimatını da Fehman Hüseyin'in verdiği yönünde bilgiler edinilmişti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1114 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri