Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın dış desteği var

19 Eylül 2008 / 15:45
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Dünyada En Fazla Dış Destek Gören Terör Örgütünün PKK Olduğunu Belirterek 'Sadece Terörle Değil, Arkasındaki Destekle de Mücadele Ediyoruz' Dedi.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, dünyada en fazla dış destek gören terör örgütünün PKK olduğunu belirterek ''Sadece terörle değil, arkasındaki destekle de mücadele ediyoruz'' dedi.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği'nin iftarına katılan Çiçek, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de cezaevlerinde mensubu bulunan 38 terör örgütü olduğuna işaret ederek, ''Bu, ne büyük bir belayla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Terör konusunda Belçika dahil Avrupa ülkeleriyle sıkıntılarımız var. Bunları sürekli anlatıyoruz. Bazı mesafeler aldık ama yeterli değil'' ifadesini kulandı.

Terörün uluslararası bir sorun olduğuna dikkati çeken Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bazen vatandaşlarımız (25 senedir terörle mücadele ediyorsunuz da neden netice alamıyorsunuz?) diye bize soruyor. Malesef dünyada en fazla dış destek gören terör örgütü PKK'dır. Sadece terörle değil, arkasındaki destekle de mücadele ediyoruz. Hiçbir terör örgütü dış destek görmeden uzun üre varlığını sürdüremez. Ama bugün terör meselesi artık dış politika çıkarları için kullanılıyor.''

Son Bakanlar Kurulu toplantısında 17 Ekimde süresi dolacak sınır ötesi tezkeresini 1 yıl daha uzatma kararı aldıklarını ve TBMM açılır açılmaz bu konunun gündeme getirileceğini anlatan Çiçek, ellerindeki tüm imkanları kullanarak terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini bildirdi.


sondakika
Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri