Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın ipi Beyaz Türklerin elinde

01.07.2010 01:00
AKP Milletvekili Mustafa Özbayrak: PKK Türk örgütü

Kırıkkale'nin AK Partili Milletvekili Mustafa Özbayrak, terör örgütü PKK'nın, bir Kürt örgütü değil Türk örgütü olduğunu ileri sürdü...


Türkiye'nin en çok şehit veren illerin başında gelen Kırıkkale'nin AK Partili Milletvekili Mustafa Özbayrak, terör örgütü PKK'nın, bir Kürt örgütü değil Türk örgütü olduğunu ileri sürdü. Özbayrak, "PKK'nın artık bir Kürt örgütü olduğuna inanmıyorum. PKK bir Türk örgütüdür. Terör örgütü, Kürtlerin iradesi altında hareket eden bir örgüt değil, ipini elinde tutan beyaz Türklerdir. Bununla ilgili elimizde yüzlerce emare var." dedi.

Özbayrak, ülkede kirli oyunların planlandığını, tüm bunların orkestrasını Ergenekon'un yaptığını iddia etti.

PKK'nın son dönemlerde eylemlerini artırması ve örgüt ile ilgili yapılan açıklamalarla beraber, terör örgütünün yapısına ve amacına yönelik çeşitli değerlendirmeler geliyor. Bir değerlendirme de AK Partili Kırıkkale Milletvekili Mustafa Özbayrak'tan geldi.

Cihan muhabirine konuşan Özbayrak, 11 askerin şehit düştüğü PKK saldırısı ile örgüte ilişkin ilginç tespitlerde bulundu.

"HIRSIZ İÇERİDE İSE KAPI KİLİT TUTMAZ"

Milletvekili Özbayrak, Hakkari Gediktepe'de 11 askerin şehit düştüğü saldırıya ilişkin yapılan açıklamalara inanmadığını söyledi. "Hırsız içeride olursa kapı kilit tutmaz" diyen Özbayrak, "100 kişilik bir ekip tespit ediliyor. Maalesef yetkililer hiçbir şey yapmıyor. Diyor ki adam, biz onları çoban sandık. Ben hayatımda çobanların gruplar halinde dolaştıklarını ilk kez duyuyorum. Çobanlar sürüler halinde dolaşmaz. O çobansa sürü nerede? Yani bu yalanı bile doğru dürüst söylemiyorlar." eleştirisinde bulundu.

Özbayrak, "Saldırıda ihmal mi var?" sorusuna, "Burada ihmalden öte bir kasıt var. Benim şahsi kanaatim çok ciddi kasıt var. Bu kadar kalabalık bir grup içeriden destek almadıkça, asla elini kolunu sallayarak gelip cinayet işlemez. Bu mümkün değil. Yani sıfır ihtimal. Biz Irak'ın gösterdiği zaafı gösteriyoruz. Irak'ta devlet yok. Ordu ve güvenlik yok. Orada bu tür zaaflar anlaşılabilir bir şey ama Türkiye'de bu tür zaafların olması anlaşılabilecek bir şey değil. Bunun tek izahı çok ciddi ihmal ve kasıt var." iddiasında bulundu.

"KARDEŞLİK PROJELERİ TORPİLLENİYOR"

Milletvekili Özbayrak, terör örgütü PKK ile ilgili ilginç saptamalarda bulundu. Özbayrak'a göre, PKK bir Kürt örgütü değil, Türk örgütü. Özbayrak bu tespitini ise şöyle izah etti:

"Ben, PKK'nın artık bir Kürt örgüt olduğuna da inanmıyorum. PKK bir Türk örgütüdür. Kürtçülük adı altında bir takım Kürt çocukları dağa çıkartılıp pisi pisine ölüp gidiyorlar. PKK, Kürtlerin iradesi altında hareket eden bir örgüt değil. PKK'nın ipini elinde tutan beyaz Türklerdir. Türkiye'deki beyaz adamlardır. Onlar ne zaman PKK cinayet işletiyorlarsa gidip cinayet işliyorlar. Ne zaman taşare edilmesi gereken herhangi bir iş varsa, PKK o zaman ortaya çıkıyor. PKK o işleri görmekle yükümlü. Yani arızi birtakım kendi inisiyatifi ile eylemler olabilir ama ben çok ciddi olarak PKK'nın bir Kürt değil, bir Türk örgütü olduğuna inanıyorum. İplerini özellikle Ergenekon içinde yuvalananların elinde olduğuna ciddi ciddi inanıyorum. Bununla ilgili elimizde yüzlerce de emare var."

Özbayrak, PKK dahil, Türkiye'deki tüm terör örgütü ve şiddet isteyenleri Ergenekon'un organize ettiğini ileri sürdü. Özbayrak, "Tüm kirli oyunların arkasında Ergenekon var. Ergenekon bu işi orkestra ve organize ediyor. PKK, hakikaten, kendini beyaz Türk sınıfına sokmaya çalışanların elinde. Onların kim olduğunu Türkiye çok iyi biliyor. Ortak noktaları ise bu ülkenin düşmanları omlarıdır." dedi.

"ÇÖZÜM İSTEMEYEN MHP VE PKK OHAL İSTİYOR"

Kırıkkale Milletvekili Özbayrak, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin OHAL'in ilan edilmesini istemesine ise tepki gösterdi. MHP'yi, Türkiye üzerinde oynanan büyük oyunun bir parçası olarak gören Özbayrak, "Ben biraz ağır konuşacağım. Sayın Bahçeli, tabir yerindeyse saçmalama hakkını kullanıyor. Bu oyunun bir parçası da sanıyorum onlar tarafından oynanıyor. Yani bütün şer güçleri birleşmiş. Bunun içinde siyasi partiler de PKK da muhtemel ki ordunun içinde bir takım unsurlar da var. Bütün dertleri AK Parti gitsin de ülkeye ne olursa olsun…Bu kadar gözü dönmüş bir grup var. Bahçeli'nin OHAL talebini de ona göre değerlendirmek lazım. O kendi aklı ile değil söylenenleri yapıyor." yorumunu yaptı.

Özbayrak, PKK'nın da bölgede OHAL'in ilanını istediğini savundu. OHAL'in çözüm olmadığını vurgulayan Özbayrak, şu görüşleri dile getirdi: "PKK da OHAL istiyor. Orada baskı artsın, hayat, orada yaşayan insanlara zindan olsun ki devlete olan nefret artsın ki 1987'den 2002 yılına kadar OHAL ile yönetilen bir ülkeyiz. 1990-1995 yılları OHAL altında terörün en yoğun olduğu yıllar. Eğer OHAL çözüm olsaydı, o zaman çözüm olurdu. Bu mümkün değil. Yani siz askeri ve polisiye tedbirlerle bu işi çözmeniz mümkün değil. Eşyanın tabiatına aykırıdır."

Bu haber toplam 1394 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri