Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Plan Aydın Doğan Üzerine....

01 Eylül 2008 / 10:07
"Hasta" denilerek serbest bırakılan Doğu Perinçek'in sağ kolu İlsever, çıkar çıkmaz karşı taktiğini uygulamaya koydu.
Ergenekon davası sanıklarından İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever, tartışmalı bir hastalık raporuyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu serbest bırakılma sonrası İlsever'in Ergenekon Davası'na karşı organizasyonu başlatmak için harekete geçmesi bekleniyordu ve öyle de oldu.

TAKTİK DOĞAN GRUBUNU TAHRİK ÜZERİNE KURULU

Bu çerçevede İlsever ilk olarak Doğan Grubu'nun medya desteğini alabilmek için, Aydın Doğan'ı farklı açılardan hedef alan açıklamalar yapmaya başladı.

İlsever, ilk olarak Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'e ağır suçlamalarda bulundu. Ergin, gazetesinde Ergenekon'un üzerine gidilmesi yolunda yayınlar yapmıştı.

Aydın Doğan'a korku salma açıklamaları

Cezaevinden tahliye edilen İlsever, çıkar çıkmaz basının karşısına geçip Ergin'i hedef aldı. Çelişkili açıklamalar yapan İlsever, Ergin'i 'Bilderberg çetesinin temsilcisi' olmakla itham etti, Aydın Doğan'ın da Ergenekon iddianamesinde suçlandığını savundu. Bunun üzerine gazeteciler İlsever'e, "Doğan Medya grubunda yer alan bazı kesimler Ergenekon iddianamesi lehine nasıl açıklamalar yapabiliyor ve o kişileri kendi medya grubu içerisinde nasıl barındırabiliyor?" diye sordu.

Ergenekon sanığı, bu soruya şu karşılığı verdi: "Barındırıyor, çünkü Aydın Doğan da onlarla belirli ilişki içerisinde. Mesela Sedat Ergin. Bilderberg'in temsilcileri bunlar. Her toplantılarına katılan görevliler bunlar."

Kaynak:
Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri