Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Play-Off'a Namağlup Çıkan Takım, Yetkililerden Destek Bekliyor

03 Aralık 2008 / 18:02
Ağrı Doğubayazıt Belediyespor, Amatör Ligde Namağlup Bir Şekilde Play-off'a Yükseldi. Zor Şartlar Altında Maça Çıkan Belediyesporlu Futbolcular İse Yetkililerden Destek Bekliyor.
Ağrı Doğubayazıt Belediyespor, amatör ligde namağlup bir şekilde Play-off'a yükseldi. Zor şartlar altında maça çıkan Belediyesporlu futbolcular ise yetkililerden destek bekliyor.

Doğubayazıt Belediyespor, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri arasında yaptığı 12 maçta 11 takım arasında namağlup Play-off'a yükselme başarısı gösterdi. Doğubayazıt Belediyespor Basın Sözcüsü Selahattin Kacuru, takımı kasasındaki 6 YTL ile devraldıklarını söyleyerek, "Ama hiç kimse destek vermiyor. Yeni yasalarla birlikte belediyeler spor işletmeciliği yapamıyor. Haliyle Doğubayazıt ilçesinde bulunan 3 takım fes edildi. Doğubayazıt Belediyespor'un da feshedileceği haberleri gazetelerde yer aldıktan sonra içimiz elvermedi. Bir protokolle takımı belediyeden devraldık. Bu aşamada kasasında sadece 6 YTL para vardı. Kendi imkanlarımız sonucu takımımız bir ilke imza atarak 11 maçta namağlup bir şekilde Play-off'a kaldık" dedi.

Maddi sıkıntılar ve malzeme eksikliğinden dolayı oyuncuların artık antrenmanlara çıkamadıklarını ifade eden Kacuru, hiçbir resmi kurumun da kendilerine destek olmadığını ileri sürdü.

Kendilerinin takıma çıkaran birçok genci kötü yoldan kurtardıklarının altını çizen Kacuru, "Ama gelin görün ki maddi sıkıntı ve malzeme sıkıntısında yolumuza devam edemeyecek duruma geldik. Bizler yardım bekliyoruz. Bu takımı bir üst lig olan 3. lige inşallah 6 hafta sonra çıkaracağız ve birilerinin başını da önlerine eğeceğiz. Biz birçok gencimizi kötü alışkanlıklardan arındırıp hayata kazandırmak istiyoruz" diye sözlerini tamamladı. (CİHAN)

Bu haber toplam 1456 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri