Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Plazmalar pazarda satılır oldu

19 Temmuz 2008 / 19:45
Beyaz eşyalar semt pazarlarında patates ve soğana rakip oldu. Nedeni ise beyz eşya satışlarının düşmesi...
Beyaz eşyada satışların düşmesinden şikayetçi olan esnaf, ürünlerini pazarda satmaya başladı. Sebze-meyve almak için Halkalı'daki Cumartesi Pazarı'na çıkan vatandaşlar, patates soğan tezgahlarının yanında satışa sunulan beyaz eşyaları görünce şaşkınlık yaşadı.

Türkiye'de ilk kez bir mahalle pazarında beyaz eşya satışı gerçekleştirildi. Beyaz eşyada satışların düşmesinden şikayetçi olan esnaf, plazma televizyondan çamaşır makinasına, buzdolabından küçük ev aletlerine kadar çok sayıda beyaz eşyayı Halkalı'daki Cumartesi Pazarı'nda satışa sundu.

Sebze-meyve almak için pazara çıkan vatandaşlar, soğan, patates, domatesin yanında tezgahta satışa sunulan beyaz eşya ve plazma televizyonları görünce şaşkınlık yaşadı. Vatandaşlar, "Şimdiye kadar pazara sebze-meyve almaya gelirdik. Bugün beyaz eşya görünce hem şaşırdık, hem de mutlu olduk" diye konuştu.

FİYATLAR ÇOK UCUZ

Pazarda 450 YTL'ye plazma televizyon, 250 YTL'ye çamaşır makinası, 400 YTL'ye bulaşık makinası, 350 YTL'ye fırın, 400 YTL'ye klima ve 600 YTL'ye buzdolabı satılırken, vatandaşlar "Bir plazma televizyonun, çamaşır makinasının bu kadar düşük olmasını tahmin etmiyorduk" ifadelerini kullandı.

Fiyatların düşük olmasına rağmen sıkı pazarlıklar da yaşanırken, beyaz eşya tezgahının sahibi pazarlıklar sonunda satış yapabilmenin mutluluğunu yaşadı. Vatandaşlar, beyaz eşya çok pahalı diye mağazaların önünden bile geçemediklerini belirterek, "Bugün gördük ki fiyatlar o kadar korkutucu değil. Pazarda beyaz eşya satılması da ilginç ve güzel bir uygulama" dedi.

Beyaz eşyalarını pazara getirerek tezgahta satışa sunan Hakan Saraycı ise, "Vatandaşların beyninde beyaz eşyaya karşı 'çok pahalı' diye bir imaj var. Biz mallarımızı pazara çıkararak beyaz eşya fiyatlarının o kadar da fazla olmadığını göstermek istedik. Bugün mağazalarda bin 500 YTL'ye satışa çıkarılan bir plazma televizyonun fiyatı 450 YTL'den başlıyor. Hizmeti hem vatandaşın ayağına getirdik, hem de bir anlamda plazma televizon, çamaşır makinasını patates soğana rakip çıkardık. Hizmeti vatandaşın ayağına getirdik" diye konuştu.

Uygulamayı sürdüreceğini belirten Saraycı, "Beyaz eşyaya gel", "Televizyona gel" diye bağırarak müşteri toplamaya çalıştı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1038 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri