Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2 Polis Açığa Alındı

14.04.2010 18:23
Hakkari'deki olaylar sırasında 14 yaşındaki Hatip Kurtu'un sürüklenerek götürülmesiyle ilgili olarak 2 polisin açığa alındığı bildirildi.

Hakkari'deki olaylar sırasında 14 yaşındaki Hatip Kurtu'un sürüklenerek götürülmesiyle ilgili olarak 2 polisin açığa alındığı bildirildi. DHA

İŞTE OLAYIN VİDEOSU VE AYRINTILARI

Kapatılan DTP’nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk’e Samsun’da yapılan yumruklu saldırı dün Hakkari’de kınandı. BDP tarafından yapılan basın açıklamasının ardından Cumhuriyet Caddesi üzerinde olaylar çıktı.

Olaylar sırasında okuldan döndüğü belirtilen Hakkari eski Belediye Başkanı Kazım Kurt’un 14 yaşındaki oğlu Hatip Kurt polisler tarafından yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı.

Anne Güllü Kurt oğlunun gözaltına alındığını görmesine ve onu kurtarmaya çalışmasına karşın polisler Hatip’i gözaltına aldı.

Olayla ilgili konuşan Güllü Kurt, “Çocuğum Hatip Kurt okuldan dönüyordu. Ben de kendisini almak için gittim. O sırada olaylar çıktı. Bir baktım çocuğumu polisler almışlar. Çocuğumu kurtarmak için polise yalvardım, ancak vermediler. Beni ve çocuğumu hastaneye getirdiler. Yine hastaneye getirilişimizde bile beni tartaklayıp hakaret ettiler. Çocuğum şu anda hastanede tedavi görüyor” dedi.

Bu haber toplam 1094 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri