Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polis arabası almayınca yürüdüler

20 Ocak 2009 / 08:00
Daha önce defalarca kumar oynatıldığı için basılan adreste bu kez 17'si kadın 43 kişiyi gözaltına aldı.
Şişli'de, daha önce defalarca kumar oynatıldığı gerekçesiyle basılan bir adrese operasyon düzenleyen polis, 17'si kadın 43 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar polis otolarına sığmayınca, bir kısmı yürütülerek Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışması sonucu, daha önce kumar oynatıldığı gerekçesiyle defalarca baskın yapılan Esentepe Likör Yanı Sokak üzerindeki bir adreste kumar oyantılmaya devam edildiğini tespit etti. Gece 01.00 sıralarında söz konusu adrese baskın yapan Ahlak Büro Amirliği ekipleri, içerde yaptıkları araştırmada 1 rulet masası, 7 black jack ve çok sayıda oyun pulu ile oyun kağıdı ele geçirdi. İşletmecilerle birlikte 17'si kadın, toplam 43 kişi gözaltına alındı. Ele geçirilen kumar aletleri ile gözaltına alınan şahıslardan bir kısmı polis araçlarına bindirildi. Özellikle kadınların yüzlerini gizlediği görüldü. Gözaltına alınanlar polis araçlarına sığmadı. Bir kısmı polislerin nezaretinde yürütülerek Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Gözaltına alınanlar hakkında Kabahatler Kanunu'na göre işlem yapılacağı öğrenildi. Bu arada, defalarca baskın yapılmasına rağmen kumar oynatılmaya devam edilen adresin tahliye edileceği öğrenildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 808 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri