Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polis Bahçelivler sapığının peşinde

26 Eylül 2008 / 05:54
İstanbul polisi, bir sene içinde 5 çocuğa tecavüz eden, 15'ine tacizde bulunan Bahçelievler sapığının peşinde. Sapığın bir de meşhur yalanı var.

İstanbul Bahçelievler'de ailelerin kâbusu haline gelen sapık ilk olarak 2007 yılının mayıs ayında ortaya çıktı. Bir çocuğun cinsel tacize uğradığını söylemesi üzerine çalışma başlatıldı. Bahçelievler, Güneşli ve Kocasinan semtlerinden gelen şikayetler üzerine polis alarma geçti. Şu ana kadar sapığın 5 çocuğa tecavüz ettiği, 15'ine de tacizde bulunduğu tahmin ediliyor.

SAPIĞIN YALANI: “OSMAN BURADA MI”

Sakallı ve uzun boylu olduğu belirlenen 25-30 yaşlarındaki sapığın robot resmi hazırlandı, jandarma dahil olmak üzere tüm emniyet birimlerine dağıtıldı. Sarkıntılıkta bulunduğu ve tecavüz ettiği çocukların ifadesine göre sapık öğleden sonraları tercih ediyor. Bıçakla korkuttuğu çocukla birlikte önceden keşif yaptığı bir binaya gelerek herhangi bir zile basıyor. Megafondan hep aynı yalanı söylüyor: 'Osman burada mı?'

Kapı açılınca binaya girip kurbanını bodruma indirerek tecavüze kalkışıyor. Yetkililer bazı ailelerin korkudan polise başvurmadığını ve bazı çocukların ise olayı anlatamadığını söyledi. Bu nedenle kurban sayısının daha da fazla olabileceği ihtimali değerlendiriliyor.

ÇOCUKLAR KAPIYI AÇMASIN

Polis, çocukların yalnız kaldığı evleri önceden tesbit ettiğini belirterek, aileleri uyardı. Evde yalnız kalmak durumunda olan çocukların yabancılara kapı açmması yolunda ailelere uyarılarda bulunan polis, saldırganın yakalanmasına kadar herkesi daha dkkatli davranmaya davet etti.

 yenişafak

Kaynak:
Bu haber toplam 2400 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri