Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazi Mahallesi'nde küstah eylem!

04.05.2009 01:36
Bir polisi şehit eden, masum bir çocuğu katleden Bostancı katili, Gazi Mahallesi'nde kahraman gibi anıldı. İşte o çirkin ifade;
Bostancı'da polisle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen terörist Orhan Yılmazkaya, Gazi Mahallesi'nde 'kahraman' gibi anıldı. Terörist Yılmazkaya'nın olay günü yaptığı telsiz konuşmaları gruba dinletilerek, polisle yaşanan çatışma 'destansı bir direniş' olarak nitelendirildi.

Bostancı'da geçtiğimiz pazartesi günü polisle çatışmaya giren ve Emniyet Amiri Semih Balaban'ı şehit eden, Mazlum Şeker isimli vatandaşı öldüren terörist Orhan Yılmazkaya, Gazi Mahallesi'nde bir grup tarafından anıldı. DTP, SDP, ESP gibi partilerin yanısıra bazı sol dergi ve grupların destek verdiği anma yürüyüşüne yaklaşık 500 kişi katıldı.

ÇİRKİN PANKART!

Ellerinde kırmızı flamalarla Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde toplanan eylemciler, "Orhan Yılmazkaya ölümsüzdür" yazılı pankart taşıdı. Üzerinde Yılmazkaya'nın olay günü telsizden yaptığı konuşmadan bir alıntının yer aldığı dev posteri açan grup üyeleri, Gazi Cemevi'ne kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında yüzleri maskeli bazı kişiler, dükkan kepenklerine ve duvarlara sprey boyalarla yazılar yazdı. Anma yürüyüşü sırasında caddelerde herhangi bir polis ekibi bulunmadı.

BU NASIL BİR EYLEMDİR!

Cemevi önüne gelen grup burada önce marşlar söyledi. Marşların ardından Yılmazkaya anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada Yılmazkaya'nın çatışma sırasında yaptığı telsiz konuşmaları gruba ve basın mensuplarına dinletildi. Grup adına yapılan açıklamada ise 6 gün önce yaşanan çatışmayla ilgili "Bozguna uğradılar" ifadesi kullanıldı. Yılmazkaya'nın cenazesinin günlerce ailesine verilmediği iddia edildi. Yılmazkaya'nın mezar taşına polis baskısıyla başka bir isim yazdırıldığı öne sürülen açıklamada, 27 Nisan günü yaşananlarda "Destansı bir direniş" olarak nitelendirildi.

Bostancı'yı cehenneme çeviren ve 2 kişinin ölümüne yol açan teröristin 'kahraman' edasıyla anıldığı eylem, olaysız bir şekilde sona erdi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1678 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri