Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polisin Twitter kabusu

21.01.2010 00:06
Alkol denetimi yapılan noktalar internet paylaşım sitelerinde özellikle Twitter'da yayınlanıyor...

Meksika'da yetkililer, polisin alkol denetimi yaptığı noktaların internet paylaşım sitelerinde özellikle "mikro-blog" sitesi Twitter'da yayınlanmasını engellemenin yollarını arıyor.

Meksika medyası, Twitter'da bir sitenin, Meksika'nın başkentinde polisin içkili sürücüleri yakalamak için kurduğu kontrol noktalarını bildirdiğini yazdı. 20 milyon nüfuslu başkent Meksiko ve civarında, geçen ay yasal alkol seviyesini aşan 1500'den fazla sürücü yakalandı.

Ülke basınında yer alan haberlere göre, parlamentoda bir komisyon, internette yayınlanan ve kamu güvenliğini tehlikeye atan, aynı zamanda cep telefonuyla da kullanılabilen bazı içeriklerin düzenlenmesine ilişkin bir yasa tasarısını incelemeyi sürdürüyor.

Parlamenter Norberto Nazario, bu tehlikeli içerikler arasında sadece karayolu kontrollerinin değil, uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele için yürütülen polis operasyonlarının da bulunduğunu söyledi.

Meksika federal polis yetkilileri de, polis operasyonlarıyla ilgili gizli bilgileri yayanlara karşı olası yaptırımları incelemekte olduklarını bildirdiler.

Twitter'ın 3 bin 600 abonesi bulunan söz konusu sitesine bugün hala ulaşılabilirken, son saatlerde yeni mesajlar kaydedilmediği gözlendi.

Bu haber toplam 2196 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri