Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polis DTP'li vekilin evine baskın yaptı

06 Kasım 2008 / 15:09
Terörle Mücadele ekiplerince Batman genelinde yürütülen operasyonda DTP'li Ata'nın da evi arandı.
Terörle Mücadele ekiplerince Batman genelinde yürütülen operasyonda DTP'li Ata'nın da evi arandı. Bunun üzerine DTP'liler oturma eylemi başlattı

Batman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerin DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata'nın evinde arama yapması Batman Kadın Meclis üyelerini ve DTP İl Teşkilatını ayağa kaldırdı. Ev baskınını kınayan DTP'lier oturma eylemi yaparak yaşananları protesto etti.

Batman kadın meclisi üyeleri DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata'nın evine düzenlenen baskını kınama amaçlı basın açıklaması sonrası yapıp oturma eylemi başlattı. Kadın meclisi üyeleri Sanat sokağında 3 gün boyunca 1 saat oturma eylemi gerçekleşecek. Önceki gün Batman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerince il genelinde PKK terör örgütüne yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyon kapsamında DTP Batman milletvekili Ayla Akat Ata'nın evine düzenlenen baskını kınama amaçlı oturma eylemine girdi. DTP il yönetimi ve Batman kadın meclisi üyeleri "Vekilimize dokunmayın sorulmalar cezalandırılsın" pankartları açtı. Sanat sokağında toplanan Kalabalık basın açıklaması sonrası oturma eylemine girdi. Basın açıklamanı okuyan DTP Batman İl Başkan Yardımcısı Aysel Güven, Milletvekilinin evine düzenlenen baskını kınadıklarını ve sorumluların biran önce cezalandırılması gerektiğini belirterek "Geçen sene Belediye başkanı ve Milletvekilinin dövüldüğünü ve şimdide Milletvekillerin evinde aramaların yapılıyor. Bu yaklaşımlar ya sev ya terk et zihniyetin uygulamalarıdır. Bu yaklaşımlar vekillerimiz şahsında bize yapılmıştır. Bizler başta Batmanlı kadınlar olarak Bu halkın iradesine yapılan saldırılara ve yok saymalara sesiz kalmayacağımızı en demokratik ve meşru zeminlerde bu saldırıları kabul etmeyeceğimizi ve bu hukuksuzca yaklaşımın sorumlularının yargılanmasını istiyoruz."dedi. Açıklama sonrası kalabalık alkışlarla 1 saatlik oturma eylemi gerçekleştirdikten sonra sesizce dağıldı.

Bu haber toplam 1002 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri