Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polis kamyonun peşini bırakmıyor

17.03.2010 10:36
bomba yüklü kamyonla ilgili savcının takipsizlik karar vermesine rağmen Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını devam ettirdiği öğrenildi.

Ankara Emniyetinde TEM polisi tarafından incelenen bombaların seri ve kafile numaralarının alındığı ve bu numaraların incelenmek üzere kriminal laboratuvarına gönderileceği belirtildi. Bombaların burada daha önce bulunan ve Ergenekon soruşturmasına yön veren bombaların seri numarası ile karşılaştırılacağı bildirildi.

Bomba yüklü kamyona ilişkin gelen iki ihbar üzerine yoğunlaşan polis, ilk ihbarı yapan kişinin iyi bir hacker olduğunu belirledi. Bu kişinin maili atmadan önce bilgisayırın 'proxy' ayarı ile oynadığı ve başka bir kişinin mail ve IP numarasını kullandığı belirlendi. Farklı bir kişinin IP ve mail adresini kullanarak şaşırtamaca yapan ihbarcı hacker'ın maili göndermeden önce kendi bilgisayarından proxy adı verilen ayarlarla oynadığı ve maili başka bir kişinin bilgisayarı üzerinden gönderdiği öğrenildi.İhbarcının yakayı ele vermemek için böyle bir yöntem kullandığı bildirildi.

 


 

Bu haber toplam 726 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri