Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

10 Polisin Katili Sokakta Yakalandı

18.06.2010 11:41
1992 yılında 10 polisin şehit edilmesi olaylarına adı karışan terörist Sönmez Kaşıkçı, Antalya'da yakalandı.

1992 yılında 10 polisin şehit edilmesi olaylarına adı karışan terörist Sönmez Kaşıkçı, Antalya'da yakalandı. Dev-Sol'un karakutusu olarak bilinen Kaşıkçı, 16 yıldır aranıyordu

Terör örgütü Dev-Sol'un karakutusu olarak bilinen Sönmez Kaşıkçı, Antalya'da polisin yaptığı bir operasyonda sahte kimlikle yakalandı. 1992 yılında 10 polis memurunun şehit edilmesi olaylarına karışan Sönmez Kaşıkçı'nın yakalanmamak için iki farklı isim kullandığı iddia edildi. Antalya Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü(TEM) ekipleri, uzun süredir peşinde oldukları 10 polis memurunun şehit edildiği olaylara karışan Sönmez Kaşıkçı, polise gelen bir ihbar üzerine yakalandı.

TABELACILIK YAPIYORMUŞ

Zanlıyı takibe alan ekipler, Kaşıkçı'yı yolda yürürken gözaltına aldı. 1992 yılında 10 polisin şehit edilmesine ve birinin de yaralanması olayına karışan Kaşıkçı'nın 16 yıldır firarda olduğu ve uzun zamandır Antalya'da yaşadığı belirlendi. Zanlının yakalanmamak için gerçek ismi olan Sönmez Kaşıkçı yerine, Suat Doğan ve Mustafa Ö. isimlerini kullandığı iddia edildi. Öte yandan, yıllardır Antalya'da yaşayan Kaşıkçı'nın burada evlendiği ve bir çocuğunun olduğu iddia edildi. Antalya'da ikamet ettiği belirlenen Kaşıkçı'nın şehir merkezinde tabelacılık yaptığı öğrenildi. Kaşıkçı'nın İstanbul'a gönderileceği bildirildi.

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri