Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polis katilinin kimliği şok etti!

20.10.2009 15:37
Emekli başkomiser vurularak öldürüldü. Polis katilleri yakaladığında gördüklerine kendi de inanamadı. Katillerin kimliği şok etti.
İstanbul Şişli’de bir faktoring şirketine para transferinde kurye olarak çalışan emekli başkomser Dursun Körkoca’yı bankadan çektiği 1 milyon TL parayı gasp etmek için öldüren şüphelilerin elebaşı Havva D.'nin 2001 yılında ölen emekli bir başkomserin eşi olduğu ortaya çıktı.

EMİR POLİS KARISINDAN, TETİKÇİ İSE BİR POLİS!

Havva D.’nin oğlu Tuncay D. de soyguna katıldı. Emekli başkomseri ateş edip öldürenin ise polis memuru Halil İbralim C. olduğu anlaşıldı. Gasp edilen paranın 650 bin TL’si Havva D.’nin evindeki çamaşır makinesinin içinde bulundu.

Bomonti’de 24 Eylül 2009 tarihinde meydana gelen olayda Faktoring şirketinde para transferlerinde kurye olarak çalışan emekli başkomser 63 yaşındaki Dursun Körkoca’nın öldürüldüğü gasp olayında soruşturma tamamlandı.Yapılan çalışmalar sonucu 1 milyon TL parayı gasp ederek soygunu gerçekleştiren zanlıların soruşturmasında tüm ayrıntılar ortaya çıktı.

SOYGUNU PLANLAYAN EMEKLİ BAŞKOMİSER EŞİ ÇIKTI

Polis şebeke içinde olan şoför Tolga Y.’nin olaydan sonra verdiği çelişkili ifadeler vermesi üzerine polis tarafından takibe almasıyla tüm şebekenin ortaya çıkarıldığı öğrenildi. Operasyonda gözaltına alınan Havva D., Beyoğlu Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Halil İbrahim C., Tolga Y., Faruk D., Serdar C.’ın aralarında bulunduğu 10 kişinin ifadesi tamamlandı. Yapılan incelemede, şebekenin elebaşının Havva D. olduğu belirtildi. Kağıthane’de oto parçası dükkanı işlettiği öğrenilen Havva D.’nin, eşinin 1 yıl önce ölen emekli bir başkomser olduğu ortaya çıktı. Havva D.’nin işleri kötü gittiği için faktoring şirketinde şoför olarak çalışan Tolga Y., oğlu Tuncay D. ve Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Halil İbrahim C. ile birlikte soygun planı yaptıkları öğrenildi.

Soygundan bir ay önce planlanan gasp olayında şebekenin şirket çalışanı Tolga Y.’den aldığı bilgiler doğrultusunda daha önce olay yerinde keşif yaptıkları öğrenildi. Hazırlanan plan gereği olayda motosiklet kullanmasını bilen kişiler kullanmayı düşünen şebekenin bu nedenle Faruk D. ile Serdar C.’de dahil edildiği belirtildi.

“HAVVA PLANLADI BİZ UYGULADIK “

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sürdürülen soruşturma da suçlarını itiraf eden zanlılardan şirket çalışanı Tolga Y. "Havva abla ile her şey planlandı. Ben her zaman bankaya gitmiyordum.Olay günü bankaya gideceğim söylendi. Ben de telefonla bizimkilere haber verdim. Bankaya gidiyoruz yüklü miktarda para çekeceğiz dedim. Bundan sonra bizimkiler harekete geçmiş. Ben onlara hangi yoldan gideceğimi söyledim." dedi

TETİĞİ POLİS ÇEKTİ

Bankadan parayı çektikten sonra gideceği yöndeki istikamette, öndeki aracın kendilerini çarptığını belirten zanlı Tolga Y. " Bizimkilerin önümü kestiğini gördüm. Silahı polis olduğunu bildiğim Halil İbrahim çekti. Bize çantayı vermemizi istediler. Ben de numaradan üzerime düşen görevimi yapıyordum. Tuncay bizim şirketin korumalarına emekli başkomiser Dursun ağabeye sprey sıktı. Ancak Dursun ağabey silah çekti. Bunun üzerine Halil İbrahim ona ateş etti. Çantayı alıp kaçtıklarında ben ve diğer arkadaşımla Dursun ağabeyi hastaneye yetiştirmeye çalıştık" dedi.

ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN İÇİNDEN 650 BİN TL ÇIKTI

Polisin operasyonlar sırasında gasp edilen paranın büyük bölümüne ulaştı. Şebeke lideri olan Havva D.’in evinde yapılan aramada çamaşır makinesinin içine gizlenmiş bir torba içinde 650 bin TL bulundu.

Yetkililer Havva D.’nin oğlu Tuncay D.’nin halen firarda olduğunu yakalanması için operasyonların aralıksız sürdüğünü belirttiler.

Bu haber toplam 2144 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri