Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

4 İlde Eş Zamanlı Operasyon

04.11.2009 13:60
Suç örgütü kurdukları iddiasıyla bir binbaşının aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklandı
Sivas, Ankara, İzmir ve Balıkesir'de eş zamanlı olarak düzenlenen evrakta sahtecilik ve usulsüzlük operasyonunda gözaltına alınan 16 kişiden 6'sı tutuklandı. Tutuklananlar arasında bir psikolog ve bir psikiyatr tabip binbaşı da bulunuyor.
Sivas Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ticari araç kullananlardan istenen belgeler üzerinde sahtecilik ve usulsüzlük yapan işyerleri ve kişilere yönelik cumartesi günü bir operasyon düzenlenmişti.

Operasyonda Balıkesir'de görevli psikolog Atalay F. ve Psikiyatr Tabip Binbaşı Ali Fuat B.'nin de aralarında bulunduğu 16 kişi gözaltına alınmıştı.

Şahıslarla birlikte usulsüz yollardan düzenlendiği belirlenen psiko-teknik değerlendirme belgeleri, psikiyatrik muayene raporu, SRC belgeleri, kaşe, mühür, para makbuzu, bilgisayar ve ajandalar, belge düzenlenecek şahıslara ait fotoğraflar, kimlik ve ehliyet fotokopileri ile matbu evraklara da el konuldu.

Ankara, Balıkesir ve İzmir'de gözaltına alınan şahıslar ile suç delili niteliğindeki evraklar Sivas'a getirildi. Şüphelilerden 5'i emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakıldı. 11 zanlı ise sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Sivas'ta toplu taşımacılık yapan, ticari taşıt kullanan ve yük taşımacılığı yapan sürücülere herhangi bir teste tabi tutmadan ve uzman kontrolüne girmeden para karşılığında usulsüz yollardan psiko-teknik ve SRC belgeleri verdikleri iddiasıyla dün gece geç saatlere kadar savcı ve hakime ifade veren Psikiyatr Tabip Binbaşı Ali Fuat B., Psikolog Atalay F, Ş.Ö., A.Ş., D.G. ve M. B. isimli 6 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi
Bu haber toplam 994 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri