Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polisi şaşkına çeviren sahtecilik!

06.03.2010 21:55
Kaçakçılılara göz açtırmayan polis gördüğü manzara karşısında şok oldu.

ADANA'da Tekel'in hurdaya çıkardığı makineleri alarak, çay imalathanesi ruhsatı aldığı depolarında yine Tekel'in imalat ettiği yerli sigara markalarını kaçak ürettiği öne sürülen bir kişi yakalandı.

Bir istihbaratı değerlendiren Mali Büro ekipleri, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde 3 depo kiralayıp, çay imalathanesi ruhsatı alan, ancak, kaçak sigara ürettiği öne sürülen Ahmet Aldemir'i (50) ve depoları takibe aldı. Depolarda, Tekel'in yerli sigara markalarının kaçak imal edildiğini saptayan polis, 4 ay süren takip sonunda, operasyon düzenledi. 'Duman' adıyla gerçekleştirilen operasyonda depo sahibi gözaltına alındı. Kaçak sigara fabrikası gibi kullanılan depolardaki 3 ton tütün, yerli sigara markalarına ait sigara ambalajları ve hazırlanmış sigaralara el konuldu.

Türkiye'de ilk kez kaçak sigara fabrikasının ortaya çıkarıldığı belirtilen operasyonda, sigara imalatında kullanılan makinelerin, Tekel'in arızalandığı için hurdaya çıkardığı makineler olduğu anlaşıldı. Bu makineleri satın alıp, kaçak fabrika kurduğu öne sürülen Aldemir, suçlamayı kabul etmeyip, depo olarak kullandığı işyerinde malzeme alım satımı yaptığını söyledi.

Bu haber toplam 1172 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri