Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polisle yumruk yumruğa kavga

27.12.2009 12:22
Polisle sürücünün yumruklu kavgası kameralara takıldı...

Trabzon'da araç kullanırken cep telefonuyla konuştuğu gerekçesi ile 61 TL para cezası uygulanan sürücü polisle yumruklaştı. Öfkeli sürücü ve polisi araya giren vatandaşlar ayırdı.

Olay Trabzon'un Kahramanmaraş Caddesi'nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Trafik polisi Erhan Ş., 61 AS 010 plakalı aracı kullanan Mustafa T.'nin cep telefonuyla konuştuğunu farketti. Bunun üzerine otomobili durdurarak Mustafa T.'ye 61 TL cezai işlem uygulayan polis memuru hiç ummadığı bir tepkiyle karşılaştı. İddialara göre, aracından inen Mustafa T., polis memuruna cep telefonuyla konuşan herkese ceza yazıp yazmadığını sordu. Mustafa T., "Önünden bir sürü telefonla konuşan adam geçiyor, onlara ceza yazmıyorsun, bana yazıyorsun" diyerek verilen cezaya itiraz etti.

Polis ile sürücü arasında başlayan sözlü tartışma, polis memurunun telsizinin yere düşüp kırılması ile yumruklaşmaya dönüştü.

Araya vatandaşların girmesiyle ayrılan ikili arasındaki sözlü tartışma devam etti. Polis memuruna bağıran sürücü Erhan Ş., cezanın iptalini isterken, polis memuru Mustafa T. de, "Hem cep telefonu ile konuşacaksın hem de kamu kurumunda çalışıyorum diyerek ayrıcalık isteyeceksin. Ben ayrıcalık yapmam, yapamam. Kuralları ben koymuyorum. Yasalar çerçevesinde bize söyleneni uygulamakla görevliyiz"

Bu haber toplam 1804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri