Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polislere İzin Müjdesi

16.02.2010 11:21
Emniyet Teşkilatı, polislerin izin yönetmeliğini iyileştirdi. Yaklaşık 200 bin polisi ilgilendiren yeni düzenlemeye göre izinler...
Polislerin izin yönetmeliği iyileştirildi. Değişikliğe göre, 26 haftalık hamile polise nöbet yazılmayacak ve gece görevi verilmeyecek.

Asaleti tastik olmayan polisler de yılda 10 gün izin yapabilecek. Emniyet Teşkilatı, izin düzenlemesini yeniledi. Yaklaşık 200 bin polisi ilgilendiren yeni düzenlemeye göre bundan böyle 30 günlük yıllık yasal izinde, mesleğe girmeden önce kamu kurum ve kuruluşlarında geçen hizmetler ile askerlikte geçen süreler de dikkate alınarak polislere izin kullandırılacak. Bir yıl hizmetini dolduran aday polis memurları, asaleti tasdik olup olmadığına bakılmadan 20 gün yıllık yasal izin yapabilecek. Ayrıca aday polis memurları, yıllık izne hak sahibi olmasa da talep etmeleri halinde en fazla 10 gün mazaret izni kullanabilecek. Anne adayı olan kadın memurlar ise hamileliklerinin 26. haftasından itibaren ve doğumdan sonra 1 yıl süresince gece nöbeti ve gece görevlerine gönderilmeyecek. Üstelik üniforma ile görev yapan kadın memurlar, hamileliklerini doktor raporu ile belgemeleri halinde sivil kıyafetle görev yapabilecek.
Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri