Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Poşetten G-3 mermisi çıktı

14 Ağustos 2008 / 16:30
İstanbul'da bulunan poşet kafaları karıştırdı. Poşetin içinden G-3 mermileri çıktı. Poşetteki diğer şey ise bakın neydi?
Kağıthane'de bulunan Cendere kenarına bırakılan bir poşet içerisinde yaklaşık 40 adet G-3 mermisi, el bombası pimi ve astsubay rütbeleri bulundu.

Belediye temizlik işçileri tarafından bulunan askeri malzemeler, incelenmek üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü

Edinilen bilgiye göre, Cendere'nin Kağıthane Belediye binasının bulunduğu mevkiinde temizlik çalışması yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Hizmetleri Müdürlüğü Kıyı Temizleme ekibi, dere kenarında bir poşet buldu.

Poşeti açan temizlik ekipleri, içerisindeki mermi ve benzeri askeri malzemeleri görünce polise haber verdi. Olay yerine gelen emniyet güçleri, poşete dokunmayarak bomba imha ve olay yeri inceleme ekiplerine haber verdi.

Bomba uzmanı ekipler, poşetin içerisinde herhangi bir bomba veya düzeneğe rastlamadı. Olay yeri inceleme ekipleri de, poşeti inceledi.

İnceleme sonucunda poşetin içerisinden; 7,65 mm. ve 9 mm. çapında yaklaşık 40 adet G-3 mermisi, el bombası pimleri ve astsubay üst çavuş rütbeleri çıktı.

Askeri malzemeler, incelenmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bu arada, poşeti bulan belediye temizlik görevlileri, deredeki temizlik çalışması sırasında ağzı kapalı bir poşet gördüklerini ve açtıklarında içerisinde mermi ve benzeri askeri malzemeleri gördüklerini ifade etti. Başka bir şeyler olacağını düşünerek poşeti karıştırmadıklarını anlatan görevliler, daha sonra polise haber verdiklerini söyledi.

Olayla ilgili inceleme sürüyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 3006 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri