Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Postalları çıkardı, terlikleri giydi

11 Temmuz 2008 / 16:05
Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, emeklilik için kolları sıvadı. Paşa şimdiden postalları çıkarıp alıştırmalara başladı.
Ağustos'ta yapılacak Yüksek Askeri Şûra toplantısında emekliliye ayrılacak olan Genel Kurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, sahilde stres attı. Mavi şortu, plaj terlikleriyle emeklilik alıştırmalarına başlayan Büyükanıt'a, torunu eşlik etti.

Muğla'nın Bodrum İlçesi´ne eşi ve torunuyla birlikte tatile gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt bugün öğle saatlerinde kaldığı sahil köyünün plajına inerek dinlendi.

Bodrum´daki Kara Kuvvetleri Kamp Eğitim Merkezi Komutanlığı'na üç günlük tatil için gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt eşi Filiz Büyükanıt ve torunu Bengisu´yla birlikte tatilin keyfini çıkarıyor.

Askeri şort plaj terliği
Bugün öğle saatlerine kadar kam eğitim merkezinde kendisine ayrılan özel konutta dinlenen Orgeneral Büyükanıt, öğleden sonra eşi ve torunuyla, shuttle servisine binerek yanında korumaları olduğu halde Bardakçı Plajı´na indi.
Hava sıcaklığının 44 derece nem oranının yüzde 60´lara ulaştığı Bodrum'da, konutundan askeri lacivert şortu, ayağında plaj terlikleri ve üzeri çıplak sahile inen Orgeneral Büyükanıt, buradaki subay ve eşleriyle sohbet etti.

Yoğun güvenlik önlemleri
Kamptaki subay ve ailelerinin büyük ilgi gösterdiği Orgeneral Büyükanıt´ın tatili sırasında sahil güvenlik botları ve helikopterle güvenlik önlemi alındığı görüldü. Sahildeki Kıbrıs akasyası ağaçların altında dinlenen Orgeneral Büyükanıt, torunuyla da oynadı. Perşembe günü öğle saatlerinde Bodrum'a gelen Orgeneral Büyükanıt'ın çevre koyları da gezeceği öğrenildi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1038 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri