Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Poyrazköy Mahkemesi 'Bizden'

19.01.2010 17:16
Poyrazköy'deki cephanelerle ilgili hazırlanan iddianameye bakacak mahkeme belli oldu....

Poyrazköy soruşturması ile ilgili iddianameye 12.Ağır Ceza Mahkemesi bakacak.

MAHKEME’NİN TARTIŞMALI KARARLARI
Mukaddes Eruygur, eşinin tahliye edilmesi olayını anlatırken, İstanbul Ağır Ceza Mahkemelerini kastederek “12 ve 14. Mahkemeler bizden” diyor. Hatırlanacağı üzere Org. Hurşit Tolon’u da tahliye eden mahkeme 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ydi. Aynı mahkemenin önceki yıllarda uyuşturucu kaçakçısı Mehmet Ali Yılmaz’ın suçunu teşekkülden çıkarıp bireysel kaçakçılık suçuna dönüştürdüğü, bu konunun Adalet Bakanlığı müfettişleri tarafından hazırlanan 400 sayfalık raporda anlatıldığı ortaya çıktı. Mahkemenin ayrıca, “Patroniçe” diye tanınan Diyarbakırlı bir uyuşturucu imalatçısını da tahliye ettiği belirtiliyor.

POLİS EN “BÜYÜK ÇETE OPERASYONU” DEDİ,
AMA 12. AĞIR CEZA PEKER’İ SALDI

Yine kamuoyu Yılmazabdurrahmanoğlu ismini 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ne atandığı yıllarda Sedat Peker’in tahliyesinde duymuştu. Başka davalardan tutuklu bulunan ve aynı zamanda Ergenekon davasının da sanığı olan Sedat Peker ve ağabeyi Atilla Peker’in de aralarında olduğu 24 kişi, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, bu örgüte üye olmak, yardım ve yataklık etmek’, ‘gasp’ ve ‘sahte evrak düzenlemek’ suçlarından tutuklanmaları talebiyle sevk edildikleri Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 8 Ekim 2004 tarihinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Çıkar amaçlı organize suç örgütü kurmak suçlamasıyla çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Peker, “Böyle bir kararı kendim de beklemiyordum. Çünkü bu kadar şaşaadan sonra serbest kalmak gibi bir şey hayal olacaktı” dedi. Polis ise, operasyonu “Türkiye’deki en büyük çete operasyonu” diye açıklamıştı.

TERÖR SANIĞINA DA TAHLİYE İSTEMİŞ!
Hurşit Tolon’a tartışmalı tahliye kararı veren 12. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Necat Ede de, Yasadışı Türkiye Komünist Emek Partisi/Leninist (TKEP/L) örgütü adına çeşitli eylemlere katıldıkları gerekçesiyle tutuklu bulunan Bülent Gedik’in tahliyesini de istemiş. Mahkeme heyeti kuvvetli delil gerekçesiyle sanık Bülent Gedik’in tutukluluk halinin devamına karar verirken, hakim üye Necat Ede bu karara şerh koymuş ve sanığın tahliyesini istemişti. Necat Ede’nin, söz konusu kararı, dava sürecinde verilen ilk şerh kararı olmuştu. Bülent Gedik, yasadışı TKEP/L örgütü adına soygun, bombalama, silahla tarama, bir öğrencinin öldürülmesi, bir diğerinin de öldürülmesine teşebbüs edilmesi eylemlerinden sorumlu tutulmuştu.

Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri