Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dalan'ın arazisinde cephanelik bulundu

21.04.2009 20:50
Poyrazköy'deki kazıda 2 lav silahı 5 roketatar ve 30'dan fazla el bombası ve tabncalar bulundu. Ele geçen mühimmatın ayrıntısı söyle:
Ergenekon'un son dalga operasyonlarında aranmaya başlanan Bedrettin Dalan'ın başkanı olduğu İstek Vakfı'nın Poyrazköy Keçilik mevkiindeki arazisinde Ergenekon soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcılık tarafından kazı başlatılmıştı.

Poyrazköy'deki kazıda 1'i boş 10 lav silahı,

20 ses bombası, 10 adet sis bombası

250 gram C4 ve 19 adet aydınlatma fişeği

3 adet gösteri bombası

10 adet dinamit lokumu

350 adet mermi

mühimmatın yağlanmış naylonlara sarılı olarak bulunduğu belirtiliyor.

Kanal 24'ün canlı yayınına bağlanan Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Ergenekon davasını küçümseyenler, ve özellikle Türkan Saylan'ın her anını canlı yayınlayan bu televizyonlar bu olayı da görmelerini dilerim. Kim ne yaparsa yapsın artık bu olaydan geri dönüş yoktur dedi.

Programa katılan Mustafa Karaalioğlu ise son bulunan silahların artık bu işin küçümsenmemesi gerektiğini bir kez daha ortaya koyduğunu, kamuoyunun saygın diye tanımladığı kişilere ait arazilerde bulunanların olayın vahamatini gözler önüne serdiğini savundu. Karaalioğlu, vatandaşların saygı duyduğu ve herkesin içinde önemli kişilikleri bulunan kişilerin gerçek kimliklerinin bu şekilde ortaya çıktığını ileri sürdü.

Gazeteci Ergun Babahan geçmişte farklı örgütlere mal edilen olayların gerçek failleri yavaş yavaş ortaya çıkacak. Geçmişten beri kendilerini kamufle edenler artık bir bir gün yüzüne çıkıyorlar.

MTA'dan getirilen özel bir cihaz ile bölge taratılıyor. 4 noktada sinyal tespit ediliyor Bu taratılan noktalardan birinde kazı yapılıyor. Bölgeye askeri savcıların da gittiği belirtiliyor. Polisin burada ele geçen mühimmatın menşeini tespit ettikten sonra yeni aramaların da yapılabileceği belirtiliyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri