Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sapıklık geliyorum dedi

05.12.2010 08:48
Koruması ile sapık ilişkisi ortaya çıkan Prof. Dr. Kadri Yamaç, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü döneminde bugün “sapkınlık göstergeleri” olarak değerlendirilen pek çok skandal icraata imza attı.

HABERVAKTİM ÖZEL-

Yamaç, 2004 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Sezer tarafından, 1064 oy alan Prof. Dr. Rıza Ayhan'ın yerine 366 oyla Gazi Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmıştı. Rektörlüğü döneminde Gazi Üniversitesi'ni milliyetçi-muhafazakar yapısından uzaklaştırmak adına pek çok skandala imza atan Yamaç, hep gündemde olan bir isimdi.

EMİN ÇÖLAŞAN'IN SÖZCÜ'SÜNDE YAZIYOR

2008'de Rektörlük görevine ikinci defa atanmadığı için Cumhurbaşkanı Gül ve YÖK'ü hedef alan açıklamalar yapan Yamaç, emekliliğini istemiş, geçtiğimiz yıl da Sözcü gazetesinde köşe yazarlığı yapamaya başlamıştı.

Yamaç'ın rektörlüğü dönemindeki skandal icatlarından bazıları şöyle:

BAŞÖRTÜ YASAK, İÇKİYE ÖZGÜRLÜK

Yamaç'ın göreve gelmesinin ardından Gazi Üniversitesi'ne başörtülü öğrencilerin girişleri yasaklandı. Öğrencilerin zorla başlarını açmak zorunda bırakıldığı Gazi'de, Mevlid Kandili gecesi içkili kokteyl verildi.

MESCİDLER KAPATILDI

Fakültelerde bulunan mescitlerin kaldırılması için yoğun çaba harcayan Yamaç'ın rektör atanmasıyla Gazi Üniversitesi'nde yoğunlukta olan “milliyetçi-muhafazakar” öğretim üyesi ve öğrencilere büyük bir baskı yapılmaya başlandı.

ORUÇ DÜŞMANLIĞI

Kantin Ramazan ayı boyunca oruç açma saatleri olan 18.00 ile 18.30 arasında kapatıldı.

EZANIN SESİ KISILDI

İktisat Fakültesi mescidinde de Cuma namazı öncesi okunan ezanın sesi kısıldı.

BİLİM TOPLANTISINDA DANSÖZ OYNATTI

Yine Yamaç döneminde Gazi Üniversitesi Hastanesi ve İç Hastalıkları Mezuniyet Sonrası Eğitim Derneği'nce dördüncüsü düzenlenen “Gazi İç Hastalıkları Günleri Kongresi” konulu bilimsel toplantının gala yemeğinde dansöz oynatıldı. Yamaç toplantıda gösteri yapan dansözle birlikte poz verdi.

 

Bu haber toplam 5896 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri