Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Provokasyon hazırlığı

22.10.2010 11:10
Siyaset, başörtülü öğrencilerin eğitim özgürlüğüne çözüm ararken, Cüppeli Ahmet Hoca, İstanbul Ataköy'de, çözüm çabalarını sabote etmeye yönelik görüntüler verecek bir programa öncülük ediyor.

Siyaset, başörtülü öğrencilerin eğitim özgürlüğüne çözüm ararken, Cüppeli Ahmet Hoca, İstanbul Ataköy'de, çözüm çabalarını sabote etmeye yönelik görüntüler verecek bir programa öncülük ediyor. Mahmut Ustaosmanoğlu, Yusuf el-Kardavi gibi saygın İslam alimlerinin isimlerinin de kullanıldığı programa, vatandaşlar, 'cüppesiz, sarıksız, çarşafsız gelmeyin' mesajlarıyla çağrılıyor.

Siyaset dünyasının başörtüsü sorununu tarihe gömmek üzere seferber olduğu son dönemde 28 Şubat sürecini andıran provokasyon girişimleri baş gösterdi. 'Cüppeli Ahmet Hoca' lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü ve yakın çevresi, İstanbul'un selatin camileri dururken, Ataköy'deki Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenleyecekleri sohbet toplantısına vatandaşları içeriği dikkat çeken bir mesajla çağırdı.

Başörtüsü sorununun çözümünde son düzlüğe giren olumlu girişimlerin önünü tıkama amacı taşıyan olaylardan ilki Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) çözümsüzlüğün devamı için 'ilköğretim ve liseler ne olacak' sorusuyla işaret ettiği biçimde gelişti. Adana ve Mersin'de belli bir gruba mensup olduğu ortaya çıkan velilerin çocuklarını başörtülü olarak ilköğretim okuluna sokmakta ısrar etmesi basında manşetlere taşındı. Ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya'nın siyasi partileri kapatmayla tehdit eden konuşması geldi.

ÇÖZÜMSÜZLÜĞE HİZMET

Şimdi de Cüppeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü ve taraftarlarının önümüzdeki pazar günü Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenleyecekleri sohbet toplantısı gündemde. Cüppeli Hoca ve yakınındaki isimlerin, bu sohbet toplantısı için cemaat taraftarlarına dikkat çeken bir mesaj gönderdiği öğrenildi. Başörtüsü meselesinin tartışıldığı son dönemin hassasiyeti göz önüne alındığında çözüm karşıtı kitlenin 'irtica yükseliyor' argümanını güçlendirecek mesajda cemaat üyelerine 'cüppesiz, sarıksız ve çarşafsız gelmeyin' çağrısı yapıldığı belirtildi.

29 EKİM'DE İNÖNÜ YA DA OLİMPİYAT'I İSTEDİLER

Cüppeli Ahmet Hoca ve taraftarlarının sohbet toplantıları için camiler yerine son dönemde spor salonlarını kullanmaya başlaması da dikkat çekti. Cüppeli Hoca ve taraftarlarının Sinan Erdem Spor Salonu'ndan önce İnönü veya Olimpiyat Stadyumu'nda sohbet toplantısı yapmak için izin istedikleri fakat ret cevabı aldıkları öğrenildi. Cüppeli Hoca ve taraftarlarının İnönü veya Olimpiyat Stadı'ndaki buluşmanın tarihi olarak 29 Ekim'i seçmeleri ise dikkat çekti. Yüz bin kişiyi 'sarığınızla ve çarşafınızla gelin' mesajları göndererek bu stadyumlardan birine toplamak isteyen Cüppeli Hoca ve yakınındaki isimler, önümüzdeki pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu'nda toplantı yapmak için izin alabildi.

Saygın alimlerin adı kullanılıyor

Haberin devamı için tıklayınız>>>

Yenisafak.com.tr

Bu haber toplam 1432 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri