Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PROVOKATÖR'ÜN İDDİASI NE?

10 Haziran 2008 / 10:42
Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde yaşanan silahlı olayla ilgili savcılığın iddianamesi hazırlandı.
Veysi SAĞLAM'ın haberi

Ulusoy, kampusa kendisinin ve Tahir Kara'nın silahla, 'Zaza' lakaplı Mesut Göçük'ün elinde samuray kılıcıyla, Çağrı Bulut'un tahrayla, Mehmet Şahin'in sopayla, Ayhan Sezgin'in de Rambo bıçağıyla gittiğini söyledi.

22 sayfalık iddianame, olaylara adı karışan 45 kişi hakkında adam, 'öldürmeye teşebbüs, silahla birden fazla kişi tarafından birlikte tehdit, suç işlemeye alenen tahrik etme, kamu malına zarar verme, 6136 sayılı yasaya muhalefet ve bıçakla yaralama' gibi ayrı ayrı suçlamalarla Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Hakkında 'kasten adam öldürmeye teşebbüs, silahla tehdit' suçlarından dava açılan Ömer Ulusoy (33)'un iddianamedeki adresi ise Kızılsaray mahallesi Yener Ulusoy Bulvarı Hayfa Barut Apartmanı Kat: 1 No: 1 oldu. Bu binayı şu anda da MHP Antalya İl Başkanlığı, Merkez İlçe Başkanlığı ve Antalya Ülkü Ocakları kullanıyor.

KORKUTMAK İSTEMİŞ

Ulusoy, 6 Nisan günü yaşanan olayda karşıt gruplu öğrencilerin başlarının üst kısmına korkutmak amaçlı tahminen 7-8 kez ateş açtığını, dağılan öğrencilerin tekrar toplanması üzerine cebindeki mermileri şarjöre takarak, tekrar ateş açtığını söyledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 13972 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri