Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

33 Er'in ölümünde Yeşil muamması

12.05.2009 14:49
Bingöl-Elazığ karayolunda 1993'te hain bir pusu sonucu şehit edilen 33 asker olayının bilinmeyenleri gün yüzüne çıkıyor. Yeşil'in de kanlı pusudan son anda kurtulduğu iddia edildi.
Hain saldırıda silahsız 33 erin şehit edilmesi bütün ülkeyi yasa boğarken, yıllarca konuşulan pusuda Susurluk olayı ile Türkiye gündemine oturan Yeşil kod Mahmut Yıldırım'ın son anda kurtulduğu iddia edildi.

Bingöl'ün Solhan ilçesi Bozkanat köyü Yenidal mezrası nüfusuna kayıtlı olan Mahmut Yıldırım'ın ismi 3 Kasım 1996 yılında Susurluk'ta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın ardından anılmaya başladı. Mahmut Yıldırım'ın 1980'li yıllarda Elazığ'ın Kovancılar ilçesi Yarımca Beldesi'nde bulunan Ferrokrom Fabrikası'nda yıllarca görev yaptığı belirtildi.

ŞEHİT EDİLEN MÇP İLÇE BAŞKANI ARİ'NİN TAZİYESİNE GELDİ

İddiaya göre, Yeşil kod Mahmut Yıldırım, 1993 yılında teröristler tarafından şehit edilen zamanın Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Genç İlçe Başkanı Hadin Ari'nın taziyesinde bulundu.

MÇP belde teşkilatlanma çalışmalarında bulunmak üzere 1993 yılında Genç ilçesinden Servi beldesine gitmeye çalışan Hadin Ari, bir grup terörist tarafından Şeytanderesi mevkiinde içinde bulunduğu minibüs durdurularak indirildikten sonra işkence yaptırılarak şehit edilmişti.

Olayın ardından zamanın eski MÇP Elazığ Milletvekili Tuncay Şekercioğlu ve Yeşil'in de aralarında bulunduğu kalabalık bir grup Elazığ'dan Bingöl'ün Genç ilçesine giderek taziye ziyaretinde bulundular. Ari'nin şahadetinden 4 gün sonra Genç ilçesine gelen grup, dava arkadaşları için okudukları duaların ardından Elazığ'a dönerken teröristler yol kesti.

Sözde tek taraflı ateşkes ilan eden PKK terör örgütü ele başlarından Parmaksız Zeki kod Şemdin Sakık isimli terörist, 33 asker olayının emrini vererek, ses getirecek bir eylem yapılması talimatı verdikten sonra yola pusu kuruldu.

YEŞİL VE ŞEKERCİOĞLU AYNI ARAÇTA

İddiaya göre, teröristlerin eylem için yolu kestiği saatlerde Elazığ istikametine gitmekte olan ve Yeşil ile Milletvekili Tuncay Şekercioğlu'nun da içinde bulunduğu araç Bingöl'den ayrıldıktan sonra Yado Çeşmesi mevkiinden geri döndü. Terör örgütlerinin her türlü planını, manevralarını ve eylemlerini iyi bilen Yeşil, Yado Çeşmesi mevkiinde şüphe üzerine Milletvekili Tuncay Şekercioğlu ile birlikte içinde olduğu aracı geri çevirdi. Aracın geri döndüğü bölgenin yaklaşık 1 kilometre uzaklığında bulunan

Bilaloğlu köyü çıkışı Mendo Deresi mevkiinde yola pusu atan teröristler, silahsız 33 eri araçlarından indirip bir süre yaya olarak kırsala doğru götürdükten sonra şehit etti.

İddiada, Yeşil'in bölgedeki hareketlilikten şüphelenerek son anda aracı geri çevirdiği ve beraberinde bulunan milletvekili Şekercioğlu'nun da hayatını kurtardığı belirtildi.


Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri