Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Putin: Kriz doğal felaket

20 Kasım 2008 / 15:38
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, yaşanan ekonomik krizin bir çeşit tabi felaket olduğunu, bundan kaçmanın mümkün olmadığını söyledi
Putin, başkanlığını yaptığı Birleşik Rusya'nın ülkenin istikrarının garantisi olduğunu kaydetti. Partinin kongresinde bir konuşma yapan Putin, Birleşik Rusya'nın yönetimde olduğu dönemde ülkenin geliştiğini ve başarılı seçim dönemlerinin geçirildiğini ifade etti.

Birleşik Rusya'nın 10. kongresine Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'le birlikte katılan Putin'in gündeminde ekonomik kriz vardı. Putin ülkenin kendi kaynakları ile krizin üstesinden gelebileceğini kaydederek, "Yerel firmaların ve şirketlerin nakit sorununu çözeceğiz. Ülkenin ekonomik yapısı yeterli. Yerel ekonomi büyük oranda gelir üretiyor. Bunun nakite dönüştürülmesi ve ulusal mali sistemin etkisini artırmasına yönlendirilmesi gerekiyor". dedi.

Rublede hızlı bir düşüşün yaşanmayacağını ifade eden Vladimir Putin, "Büyük döviz , altın rezervleri ve alınan önlemler sayesinde rublede ani bir düşüş yaşanmayacak. Ekonomimiz büyük oranda enerji gelirlerine dayanıyor. Ancak bu gelirler makroekonomik dengelerin korunacağı ve istikrarın sağlanacağı bir seviyeye ulaştı. Bu yüzden rublede ani düşüş ve enflasyon beklenmiyor." dedi.
Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri