Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Putin rekor kırdı

03.12.2009 19:25
Rusya Başbakanı Vladimir Putin canlı yayında kendisine yöneltilen soruları cevapladı.
Mail, mesaj, faks ve telefonla 2 milyon sorunun yöneltildiği oturumda Putin'in performansı göz doldurdu. 4 saat 2 dakika canlı yayında kalan Rusya Başbakanı, geçen yılki 3 saat 8 dakikalık rekorunu kırdı.

"Vladimir Putin'le Sohbet" adı verilen canlı yayında vatandaşların sorularını cevaplama geleneğinin bu yıl sekizincisi gerçekleştirildi. Çatısı akan, doğal gazı olmayan, yıl başı ağacı isteyen, emekli maaşını yeterli bulmayan onlarca soru geldi. Putin sabırlı bir şekilde tüm sorulara cevap verdi.

Ekonomik kriz öncesi yüzde 72 olan Putin'in performansı son aylarda yüzde 65'e gerilemişti. 4 saatlik soru cevap oturumunun Putin'in popülaritesinde olumlu katkı sağlaması bekleniyor.

Putin'den hayat dersleri: Ömrümüzün sonsuz olmadığını unutmayalım

Rusya Başbakanı Vladimir Putin canlı yayında kendisine yöneltilen özel sorulara da cevap verdi. Kendisini hiç bir zaman 'büyük' görmediğini ve bu yüzden de depresyon sıkıntısı yaşamadığını ifade eden Putin, hayatın her zaman bir sonu olduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi.

Büyük insanların sık sık depresyon geçirdikleri ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Rusya Başbakanı, "Kendimi büyük bir insan olarak düşünmüyorum. Bu yüzden neden depresyon sıkıntısı çekeyim ki?" dedi.

Dokuz yaşında bir kız çocuğunun Putin'in en mutlu olduğu zamanı sorması üzerine de Başbakan, "Allah'ın bize bağışladığı hayatı mutluluk adına yetecek bir gerçek olduğuna inanıyorum. Hayatımızın sonlu olduğu gerçeğini çoğu zaman unutuyoruz. Her gün yaşadığımızı hatırlarsak, bu bize mutluluk verir." değerlendirmesinde bulundu.

ORDUDA REFORM YAPMAK ZORUNDAYIZ

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, modern meydan okumalara karşılık verebilmesi ve ulusal güvenliği sağlayabilmesi için Rusya ordusunda reform yapmak zorunda olduklarını söyledi.

Ordunun görevini yerine getirebilmesi için daha hareketli birliklere, yeni donanım ve savaş metodlarına sahip olması gerektiğini kaydeden Putin, "Burada öncelik komuta merkezi ve kontrol sisteminin geliştirilmesi." dedi. Rusya başbakanı, bölgesel çatışmalarda ordunun daha başarılı olabilmesi için yapıların küçük ve etkili olması gerektiğini vurguladı.

Fransa'nın dev savaş gemisi Mistral'ın alınıp alınmaması ile ilgili henüz karar vermediklerini ifade eden Rusya Başbakanı, konunun görüşüldüğünü söyledi.
Bu haber toplam 1592 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri