Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Putin'in annesi Gürcü çıktı

07 Aralık 2008 / 11:19
Gürcü liderini "yumurtalıklarından tavana asmayı düşünen" Rusya lideri Vladimir Putin hakkında şok bir iddia konuşuluyor.
Gürcistan'la yaşanan savaşın ardından Gürcülere yönelik sert eleştirileriyle gündemden düşmeyen Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in, annesinin bir Gürcü olduğu iddiası ortaya atıldı.

Telegraph'ın haberine göre, Putin'in 82 yaşındaki annesi Vera Putina, 10 yaşındayken baba tarafına teslim ettiği oğlunu TV sayesinde tanımış. 1999'da izlediği haberler sırasında 'İşte bu benim oğlum' diyen Putina'nın hikayesi oldukça ilginç.

Putin'in babasıyla gayrimeşru bir ilişki yaşadığını ve dünyaya gelen oğlunu baba tarafına verdiğini söyleyen Putina bugün Rus işgalinden nasibini alan Gori'nin yakınlarında yoksulluk içinde yaşıyor.

'Putin'in başkan olduğu dönemlerde oğluyla her zaman gurur duyduğunu anlatan anne, 'Savaştan sonra ise utanç içindeyim' dedi.

Metekhi köyünün tozlu yolları üzerindeki bir kulübede oturan yaşlı kadın, Putin'in iki buçuk yaşından on yaşına kadar köyde yaşadığını ifade etti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri