Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan bu işi sevdi

14.02.2010 18:14
Başbakan Erdoğan'ın "Bu şarkı burada bitmez" adlı şiir albümünden sonra ikinci bir şiir albümü için hazırlandığı öğrenildi

Başbakan  Erdoğan'ın 1999 yılında Türkiye Yazarlar Birliği'nin öncülüğünde çıkardığı 'Bu Şarkı Burada Bitmez' adlı şiir albümünün üzerinden 11 yıl geçti. Erdoğan'ın yeni bir şiir albümü hazırlığı içinde olduğu öğrenildi.

Akşam gazetesi'nin haberine göre, 1 milyon tiraj elde eden ilk albümü Erdoğan, cezaevine girmeden önce çıkarmıştı. Necip Fazıl Kısakürek'in 'Zindandan Mehmede Mektup', Erdem Beyazıt'a ait 'Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair', İbrahim Sadri'nin 'Bizim Yaşadığımız' gibi şiirleri seslendiren Erdoğan'ın yeni albümde hangi şiirlere yer vereceği merak konusu. İlk albüm 'Şiir okuyan adam' sloganıyla bütünleşmişti.

1 MİLYON KASET, 20 BİN CD SATTI
Erdoğan'ın Siirt'te okuduğu şiir nedeniyle cezaevine girmeden önce çıkarttığı albüm kaset olarak toplam 1 milyon, CD olarak ise 20 bin adetlik bir tiraj elde etti. O dönemde albümün eser işletme belgesini Alican Kerimoğlu, 'Adam Müzik' adlı firma ile aldı ve dağıtımını Ulus Müzik üstlendi. Başbakan'a albüm yapan 'Adam Müzik' daha sonra başka bir projeye imza atmadı. Unkapanı piyasasında 'tek albümlük şirket' olarak biliniyor.
'Bu Şarkı Burada Bitmez' albümü İskender Ulus'un Ulus Stüdyoları'nda hazırlandı. Başbakan Erdoğan'ın albümün gelirini düşünce suçlularına bağışladığını anlatan İskender Ulus, 'Elimde halen Sayın Başbakanımıza ait 80 bin adet kaset var. Başbakanımız bize albümden elde edilecek gelirin üçte birinin Türkiye Yazarlar Birliği vasıtasıyla şehit aileleri dul ve yetimlerine verilmesini şart koştu. Başbakan bu albümden bir kuruş gelir almadı' dedi.

Bu haber toplam 1184 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri