Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Radikal:"Hiç utanmadınız mı?"

05 Ağustos 2008 / 17:27
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Ogün Samast'ın neşeli fotoğrafına yer vererek "Hiç utanmadınız mı?" manşetini atan Radikal'e sert çıktı. Dava açılacak..
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Hrant Dink cinayeti davasının sanığı Ogün Samast'ın bugün bir gazetede yer alan fotoğrafının yayımlanmasına ilişkin, "söz konusu fotoğrafa muhabirin değişik anlamlar yükleyerek yasal görevini yapan emniyet teşkilatına hakaret ettiğinden, ilgili basın kuruluşu hakkında hukuki işlem başlatıldığını" bildirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bugünkü bir gazetede "Hiç utanmadınız mı?" başlığı altında, emniyet teşkilatına hakaret edilen bir haber yapıldığının görüldüğü kaydedildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yürütülen soruşturma kapsamında zanlı Ogün Samast'ın fotoğrafının 5271 sayılı CMK'nın 81. maddesi ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu'nun 5. maddesi gereğince çekildiği ve dava dosyasında yer aldığı belirtilen açıklamada, yapılan bu işlemin kanuni bir zorunluluk olduğu vurgulandı.

(AA)
Bu haber toplam 844 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri