Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ramazan'ın son cuması Kudüs Günü

18.09.2009 10:58
Her yıl Ramazan'ın son Cuma'sı Kudüs günü. Bugün çeşitli şehirlerde gösteriler var. En büyük gösteri ise Fatih Camii avlusunda.
Kudüs günü için yapılacak ilk etkinlik bugün Cuma namazı sonrası Filistin Dostları adı altında birleşen sivil toplum kuruluşları tarafından Fatih Camiinde...

Filistin Dostları adı altında bir araya gelen Akabe Vakfı, AKDAV, Araştırma ve Kültür Vakfı, Davet-Der, Hak-Der, Hikmet Vakfı, İHH, Kardelen-Der, Kudüs-Der, Medeniyet Derneği, Özgür-Der gibi çok sayıda kuruluşun ortaklaşa gerçekleştirecekleri etkinliğe, katılımın geniş olması bekleniyor.

MAZLUMDER İsrail Büyükelçiliği önünde

Ankara'da Kudüs günü için yapılan etkinliğin öncülüğü MAZLUMDER Genel Merkez yürütüyor. Bugün saat 11.30'da yapılacak etkinlikte MAZLUMDER İsrail Büyükelçiliği önünde protesto gösterilerinde bulunacak.

TOKAD'DA Kudüs Günü Programı düzenlenecek

Tokat'ta faaliyetlerini sürdüren Toplumsal Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Derneği (TOKAD) Kudüs Günü vesilesiyle bir program düzenliyor. Dernek sekreteri Çetin Yıldırım'ın bildirdiğine göre her yıl dünya Müslümanları tarafından Ramazan'ın son cuması kutlanan Kudüs Günü'nde TOKAD, üyelerine ve misafirlerine bir iftar yemeği verecek.İftar yemeğinden sonra Kudüs Günü anma programı yapılacak.


1967 yılında İsrail tarafından işgal edilen Kudüs'ü anmak için düzenlenen Kudüs Günü'nün fikir Ayetullah Humeyni... Ayetullah Humeyni 1979 yılının Ağustos ayında yaptığı konuşmada Ramazan ayının son cumasının Kudüs Günü olarak anılmasını önermişti.

Bu haber toplam 1572 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri