Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'O' askerin babası konuştu

04.11.2010 00:06
Ranzadan düşerek yaşamını yitirdiği iddia edilen er Osman Kulaber'in babası 'ranzadan düştü' iddiasına karşı çıktı.

Ardeşen'in Aşağıdurak köyünde yaşayan baba Recep Kulaber, oğlunun ranzadan düşerek öldüğüne inanmadığını belirterek, ''Koğuşunda birinci ranzada yatıyordu. Başında sadece çizik var, herhangi bir morarma yok'' dedi.

Kulaber, oğlunun küçük yaşta rahatsızlık geçirdiği ve bu rahatsızlığı tamamen atlattığını belirterek, ''Oğlumun sadece ilaç alerjisi vardı. Doktoru tarafından verilen, alerji yapan ilaç türlerini içeren bir kartı mevcuttu. Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup doktorların bu konuda ne kadar hassas olduklarını biliyoruz. Benim evladımın rahatsızlığı esnasında gerekli müdahalenin yapıldığına inanıyorum'' diye konuştu.

Oğlunun, bölüğünde en çok sevilen askerlerden biri olduğunu, komutanlarından sürekli övgü dolu sözler aldığını kendileriyle paylaştığını anlatan baba Kulaber, ''En son 31 Ekim günü kendisiyle yaptığım telefon konuşmasında da aynı memnuniyetleri dile getirdi. Hatta ağır vasıta araç kullandığından dolayı pazar günü nöbetlerinin komutanı tarafından kaldırdığını söylemişti. En küçük şeyi benimle paylaşırdı. Hiç bir rahatsızlığı yoktu'' diye konuştu.

Oğlunun ranzadan düşerek öldüğüne inanmadığını ifade eden Kulaber, şunları söyledi:

''Koğuşunda birinci ranzada yatıyordu. Başında sadece çizik var, herhangi bir morarma yok. Oğlumun ölüm sebebi, Ankara Adli Tıp Kurumundan 15 gün sonra gelecek rapora göre belli olacak. Hiçbir komutan emrinde bulunan askerlere kötü davranmaz. Benim oğluma da kötü davranılmadığına eminim. Oğlumu kendi evladı gibi seven komutanları yarınki cenaze törenine katılacaklar.''

Patnos 34. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında vatani görevini yapan er Osman Kulaber (20), dün sabah sporunda rahatsızlanarak, dinlenmek üzere koğuşuna gitmişti. Koğuşta dinlendiği sırada, uyuduğu ranzanın üst katından düştüğü iddia edilen er Kulaber, arkadaşları tarafından revire kaldırılmıştı. Kulaber, burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Bu haber toplam 1522 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri