Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Recep Bey'den sonra Küçük Recep

14.06.2010 14:27
Kılıçdaroğlu’na Kemal Efendi diyen Kapusuz’a cevap Muharrem İnce’den geldi

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce: "Genel Başkanımızın, AKP Genel Başkan Yardımcısı'nın saygısına ihtiyacı yoktur.''

 

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ''Sayın Kapusuz, 'efendi' hitabını, Genel Başkanımızın efendiliğini, kibarlığını tescil etmek için kullandıysa sorun yok. Genel Başkanımızın, AKP Genel Başkan Yardımcısı'nın saygısına ihtiyacı yoktur'' dedi.

 

Küçük Tayyip döneminden Recep Bey dönemine

İnce, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz'un, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hitaben, ''Kemal Efendi... Saygı gösterirsen saygı görürsün'' yönündeki sözlerine, yazılı açıklamayla yanıt verdi. Muharrem İnce, ''Yırtık ayakkabı giyen küçük Tayyip döneminden, etrafı çevrili villalarda yaşayan, gemicik sahibi 7 yıldızlı otellerde tatil yapan Recep Bey dönemine geçişi halka anlatamayanlar, bunların üzerini kapatmak için Genel Başkanımıza kendi akıllarınca Kemal Efendi diye hitap ederek, milletimizin Genel Başkanımıza ve partimize olan ilgisini küçümseyebileceklerini düşünüyorlar'' dedi.

 

Kılıçdaroğlu gocunmaz

Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe sözlüğünde ''efendi'' kelimesinin, ''görgülü, nazik ve kibar'' anlamına geldiğine işaret eden İnce, Kılıçdaroğlu'nun da efendi olduğunu ve bunun herkesçe bilindiğini ifade etti. İnce, Kılıçdaroğlu'nun, milletin efendisi değil, millete hizmet etme derdinde olduğunu belirterek, Kılıçdaroğlu'nun, ''efendi'' hitabından gocunmayacağını vurguladı.

 

Kibarlığını tescil etmek istediyse sorun yok

İnce, şunları kaydetti: ''Sayın Kapusuz, bu hitabı millete efendilik taslamayan, çiftçiye 'ananı da al git' demeyen, talebini iletmeye çalışan yurttaşlarımıza 'yaygara yapma' diye bağırmayan Genel Başkanımızın efendiliğini, kibarlığını tescil etmek için kullandıysa sorun yok. Sayın Kapusuz, Genel Başkanımıza sataşarak, hep peşinde koştuğu Meclis Başkanlığı ve bakanlık koltuğunu elde edeceği düşüncesiyle nafile çabalar içine girmiştir.

 

Milletimiz, sakallı olup olmadıkları bile belli olmayanlara değil, kul hakkı yiyenlerden hesap soranlara saygı gösterir. O nedenle yolsuzlukların, usulsüzlüklerin üzerine giden, kul hakkı yiyenlerden hesap soran ve soracak olan Genel Başkanımızın, AKP Genel Başkan Yardımcısı'nın saygısına ihtiyacı yoktur.''

 
Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri