Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üç aylar geldi, rahmet yağıyor

13.06.2010 12:52
Kameri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan olarak bilinen üç aylar bugün başladı. Okuyucularımızın 3 aylarının hayırlı geçmesini dileriz.
Merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma ayları olarak bilinen bu aylar, kardeşliğin ve dayanışma ruhunu temsil eden Ramazan ayı ile noktalanacak. 17 Haziran Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gecede ise Regaib Kandili kutlanacak. Recep ayının ilk günü olan bugünün akşamının bol bol ibadetle geçirilmesi gerektiği belirten İstanbul Müftüsü Prof Dr. Mustafa Çağrıcı, 17 Haziran Perşembe gecesinin mübarek Regaib Kandili olarak kutlanacağını söyledi. Çağrıcı, üç ayların manevi bir başlangıç için vesile olduğunu belirterek, üç ayların iyi değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Üç ayların başlangıcı olan bu akşam bol bol Kuran-ı Kerim okumak yapılacak ibadetlerin başında geliyor. İstanbul Müftüsü Prof Dr. Mustafa Çağrıcı, Müslümanların bugünlerde bol bol tefekkür ederek dünya ve ahiret muhasebesi yapmaları gerektiğini hatırlatarak, üç ayların başladığı bu gece, Peygamber Efendimiz' in şefaatini ümit ederek, tevbe ve istiğfarda bulunarak kaza ve nafile namazları kılıp, O'na salat ü selamlar getirerek ibadet edilebileceğini söyledi.
Bu haber toplam 2090 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri