Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rektör Okudan suçlamaları reddetti

21 Kasım 2008 / 17:43
Konya'da ''Final'' adı verilen operasyonda gözaltına alınan ve nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan SÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan suçlamaların hiçbirini kabul etmedi.
Konya'da düzenlenen ve ''Final'' adı verilen operasyonda gözaltına alınarak, Adana'da nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın, ihaleye fesat karıştırmadığını belirterek, örgüt lideri olduğu iddia edilen Nusret Argun'la örgütsel bir bağlantısı olmadığını ifade ettiği öğrenildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Prof. Dr. Okudan, tutuklandığı nöbetçi Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki ifadesinde, atılı suçlamalardan hiçbirisini kabul etmedi.

Herhangi bir ihaleye fesat karıştırmadığını vurgulayan Okudan, ifadesini şöyle sürdürdü:

''Sadece 26 Kasım 2006 tarihinde yapılan temizlik ihalesinde ita amiri olarak evraklara imza attım, ancak, herhangi bir usulsüzlük yapmadım. Örgüt lideri olduğu iddia edilen Nusret Argun'u üniversiteden tanıyorum. Kendisiyle örgütsel bir bağlantım yok. Nüsret Argun tarafından bana herhangi bir ev verilmemiştir. Nusret Argun'dan rektörlük seçimlerinde Neyhan Ergene'nin rakipliğini kaldırması için herhangi bir talepte bulunmadım. Ben Türkiye'nin sayılı üniversitelerinin rektörüyüm. Sabit ikametgah sahibiyim. Serbest bırakılmamı talep ediyorum.''


AA

Kaynak:
Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri