Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rektör seçimlerinde YÖK tarafsız

13 Mayıs 2008 / 09:59
Hiçbir aday YÖK'ün himayesinde değil.

Haziran'daki rektörlük seçimleri öncesinde bazı adayların kendilerini “YÖK'ün adayı” olarak tanıtması YÖK Başkanı'nın tepkisine neden oldu.

Haziran ayında yeni rektörlerini seçecek 22 üniversitede seçim heyecanı gün geçtikçe artıyor. Ancak bazı rektör adaylarının kendini 'YÖK'ün adayı' gibi tanıtması YÖK Başkanı Özcan'ın tepkisine neden oldu.

YÖK üniversite rektörlüklerine bir yazı göndererek rektörlük seçimlerine olumlu ya da olumsuz bir telkinde bulunulmasının söz konusu olmadığını bildirdi. Özcan imzalı yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Çeşitli kaynaklardan Başkanlığımıza ulaşan bilgilerden, rektörlük seçimlerinde aday olmayı planlayan bazı öğretim üyelerinin ısrarla Başkanlığımız himayesinde olduklarını, gerek ima ederek, gerek açık bir dille söyleyerek üniversitelerde oy kullanacak kişileri etki altına almaya çalıştıkları anlaşılmaktadır. İlgi yazımızda da belirtildiği üzere üniversitelerimizde yapılacak olan rektörlük seçimlerinde, hiçbir öğretim üyesine rektör adaylığı konusunda olumlu ya da olumsuz bir telkinde bulunulması kesinlikle söz konusu değildir. Aksine açıklamalarda bulunan öğretim üyelerine itibar edilmemesini önemle rica ederim.”

Yeni Şafak - Yakup Bulut

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri