Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara’da hediyelik eşya fuarı

24.11.2010 17:47
“Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı’’nın 5.’si 26 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında başkent Ankara’da gerçekleştirilecek.

35 ülkenin kültürü fuarda buluşuyor

Ankara’da hediyelik eşya fuarı

“Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı’’nın 5.’si 26 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında başkent Ankara’da gerçekleştirilecek.

Rem Fuarcılık’ın düzenlediği fuar, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapılacak. 35 ülkeden, 70’i yabancı olmak üzere toplam 160 firmanın, el sanatları ve hediyelik eşyalarıyla katılacağı fuar, farklı kültürlerin buluşmasına ve kaynaşmasına ev sahipliği yapacak. Ankara’da 5. kez düzenlenecek olan fuar, sabah saat 10.00’dan, akşam 21.00’e kadar açık kalacak. Fuarda, Orta Asya giysi ve yemeklerinden İpek Yolu’nun tarihe armağan ettiği takılar, kumaşlar, el sanatları ve antik ürünlerden İran’ın ipek halısına, gizemli Afrika ülkelerinin oymaklı ürünlerinden, Uzak Doğu’nun el sanatına kadar bir çok ürün fuarda sergilenecek. Fuara şu ülkelerden firmalar katılacak:

Rusya, Pakistan, Hindistan, Sudan, Filistin, Çin, Endonezya, Tayland, Mısır, Gürcistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Tacikistan, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Uganda, İran El Sanatları Birliği, Vietnam,Afganistan, Filipin, Nepal, Senegal, Doğu Türkistan, Dubai, R.F.Başkurtsan, Gagauzlar, R.F.Tataristan, Avusturya, Kenya, Rusya Federasyonu Çuvaş Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu Saha Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu Hakas Cumhuriyeti.

Başak Medya Ajans

Bu haber toplam 8178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri