Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boğazı Sıkılan Kadın Konuştu

12.04.2009 10:37
Kalabalık arasında yakasına yapışması üzerine Baykal'ın da boğazına yapıştığı Mersin'li Çiftçi Reyhan Kaş, yaşadıklarını anlattı.
Mersinli çiftçi Reyhan Kaş, CHP lideri Baykal'a 'Belediye başkanınız arazilerimizi yağmaladı. Yardım edin' dedi. Baykal'da kadına 'Çek git be kadın' diye karşılık verdi.

CHP lideri Deniz Baykal, önceki gün Mersin gezisi sırasında hakkını arayan kadının boğazını sıkarak "Alın şu kadını başımdan" dedi. Baykal'ın önüne çıkan 38 yaşındaki 2 çocuk annesi Reyhan Kaş, neye uğradığını şaşırdı. Yaşadıklarını anlatan Reyhan Kaş, "1999 yılından beri CHP'nin Mersin Belediye Başkanlığı görevini yürüten Macit Özcan, eşim Ali Kaş'ın babasından kalan Mersin'in metropol Yenişehir İlçesi'nin kenti ve denizi tepeden gören noktasındaki Kocavilayet Köyü'nde metrekaresi 200 TL değerinde 25 dönüm arazimizi, evimizin bulunduğu Fuat Morel Mahallesi'nde de yine metrekaresi 150 TL değerindeki 10 dönüm arazilerimizi 'yeşil alan' deyip yağmaladı. Baykal'a arazilerimizi Kuzey Mersin, Yeni Mersin diye bir bölge oluşturmak için yağmaladığını söyledim. (5 milyon lira zararım var) dedim. Bunları çözmesi için yardım istedim. O benim boğazıma yapıştı' dedi.

ALIN ŞU KADINI BAŞIMDAN

Baykal'ın boğazına yapıştığı anda aralarında geçen diyologları da anlatan Reyhan Kaş, "Ben 'belediye başkanınız arazilerimizi yağmaladı. Yardım edin' dedim. Onu kolundan tuttum. 'Utanmıyor musun ben sana o kadar dilekçe gönderdim. Niye derdimi çözmedin' dedim. O beni dinlemeden 'Alın şu kadını başımdan. Çek git be kadın' diye bağırmaya başladı. Yüzü kıpkırmızıydı. Adeta kararmıştı. Elini boğazıma götürdü' dedi.


Hak arayan Reyhan Kaş'ı Kılıçdaroğlu da başından attı

Sorunu Kemal Kılıçdaroğlu'na anlattığını ifade eden Reyhan Kaş, 'Kemal Kılıçdaroğlu'na bile gittim. Arazilerimin yağmalandığını anlattım. Yolsuzlukların üzerine giden Kılıçdaroğlu, 'bana sen arazini satmışsın' dedi. Her yolsuzluğu ortaya çıkaran Kılıçdaroğlu, bunu niye ortaya çıkarmıyor' diyerek, isyan etti. Yaşadığı şok karşısında sinir krizi geçirdiğini belirten Reyhan Kaş, kendisi gibi mağdur birçok insan olduğunun altını çizerek, 'İmar uygulanıp araziniz yeşil alana gidecek' dendi. Köylüleri 'yeşil alan' hikayesiyle kandırdılar. Metrekaresi 3-5 TL'den arazileri yağmaladılar. Biz satmadığımız için tehditle karşı karşıyayız. Baykal'ı karşımda görünce anlatacaktım. Beni boğazımdan itince neye uğradığımı şaşırdım' dedi.
Bu haber toplam 2088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri