Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Reyiz Adaylıktan Çekilirken Esti

08.11.2009 13:48
MHP Genel Başkanlığı'na aday olan Ahmet Reyiz Yılmaz,: "Bir tek arkadaşımın saçına teline zarar gelsin istemiyorum."

MHP Genel Başkanlığı'na aday olan Ahmet Reyiz Yılmaz, "Bir tek arkadaşımın saçına teline zarar gelsin istemiyorum" diyerek adaylığını durdurduğunu açıkladı.

 

Yılmaz, yaptığı açıklamada, MHP yönetiminin karanlık ellerin eline geçtiğini söyledi, muhafazakar milliyetçilerin yeni bir yol çizme zamanının geldiğini belirtti. Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tabanın değişim iradesinden rahatsız olduğunu belirterek, "Önce AKP Hükümeti'ni ve güvenlik birimlerini suçlayarak kongreye gölge düşürmüştür." diye konuştu.

 

Yılmaz, yeterli imzalarının olmasına rağmen Ankara dışından gelen taraftarlarının Ankara'ya sokulmadığını ve parti kurucusunun dilekçesini sunmak için arkadaşlarının darp edildiğini öne sürdü.

 

PKK'nın sevindiği bir dönemde arkadaşlarının birbirleriyle kavga etmesini istemediklerini ifade eden Yılmaz, kendilerinin bu oyuna gelmeyeceklerini vurgulayarak, "Bir arkadaşımın saçının teline zarar gelmesini istemem. 140 imzamız bulunmasına rağmen şu an itibariyle adaylık sürecimi durdurmuş durumdayım. Salondaki delegenin Devlet Bahçeli ile baş başa kalıp Türk milliyetçiliğinin kaderini ne yönde tayin edeceklerini göreceğiz. Muhafazakar milliyetçiliği üzerindeki işgal bu şekilde sürerse, Ülkücü misyon kendisine yeni bir yol çizebilir. MHP, artık karanlık güç odaklarının eline geçmiştir. Müslüman, muhafazakar milliyetçiler kendilerine yeni bir yol haritası çizmeyi düşünebilirler." görüşünü savundu.

 

Bu haber toplam 1280 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri