Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rıdvan Beşiktaş maçını yazdı

03 Ekim 2008 / 11:17
"Metalist takımı Beşiktaş'ı resmen sahadan sildi." diyen ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen'e göre Beşiktaş nerede hata yaptı?
Sağlam hata yaptı
Metalist abandone etti

Rıdvan Dilmen / Milliyet

Bir tarafta anormal konsantre olan, hem savunmayı, hem hücumu iyi yapan bir rakip, diğer tarafta gardı çöken, ne hücumda, ne savunmada bir şey yapan Beşiktaş

Dört gol ve bunun dışında benim saydığım 7-8 net pozisyonu vardı Metalist takımının. Beşiktaş adına ise bir gol ve bir de kaleye giden Bobo'nun vuruşunda Nobre'ye çarptığı için ofsayt olan pozisyon.
Evet maçın zor geçmesi bekleniyordu ama böylesi beklenmiyordu. Metalist takımı Beşiktaş'ı resmen sahadan sildi. Duran toptan pozisyon buldular. Kenardan ortalarla buldular. İkiye birlerle buldular. Kısacası futbolda gol pozisyonu için her organizasyonu yaptılar.
Beşiktaş ne yaptı? İlk maçtaki skoru düşünerek Ertuğrul Sağlam 4-4-1-1 başladı. 2-0'dan sonra, ikinci yarıda direkt 4-4-2 oynadı. Skor avantajını yakaladığı için Metalist takımı mecburiyetten Cisse'nin yanında Delgado'nun oynamasından faydalandı, hücumda kaptırılan her top Beşiktaş kalesinde tehlikeye dönüştü. Oyun içerisinde o kadar çok pres yediler ki, bu oyunun tamamında devam etti. Sadece klasik top kaybı yapan Delgado değil, öndeki Bobo, Holosko ve ilginçtir ki savunmanın ortasındaki Zapotocyn'den hata üstüne hata geldi.

Sağlam hata yaptı
Skorlardan sonra eleştirmek kolaydır. Dün gece için en büyük eleştirim şu olacak; Ertuğrul Sağlam 1-0'ı korumaya çıkmış. Dört tane hiç hücuma gitmeyen savunmacı, onların önündeki ikili de savunmacı. 1-0'ın sadece savunmacılarla korunamayacağını, topa sahip olmak için biraz da ofansif oyunculara ihtiyaç gerektiğini Ertuğrul hoca düşünememiş. Orta sahayı kontrolüne alması gerektiğini gözden kaçırmış.
Üç gün üç gece oynansa Beşiktaş'ın turu geçme şansı yoktu. Bir tarafta anormal konsantre olan, hem savunmayı, hem hücumu iyi yapan bir rakip, diğer tarafta gardı çöken, ne hücumda, ne savunmada birşey yapan Beşiktaş. Sonuçta maalesef lige döndü Beşiktaş.
Bu arada bir not; Geçen sene Liverpool girdiği sekiz pozisyonu da golle sonuçlandırmıştı. Dün Metalist 12 pozisyona girdi sadece 4'ünü gole çevirdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri