Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rıdvan:"Fener şampiyon olamaz."

23 Kasım 2008 / 10:32
Rıdvan Dilmen: "Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışında olması söz konusu değil. Bu kadar iddialı konuşuyorum. Fenerbahçe şampiyon filan olamaz. "
Fenerbahçe şampiyonluk yarışında ağır bir yara aldı. Rıdvan Dilmen çok köt oynayan sarı lacivertli takım için sert konuştu:

"Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışında olması söz konusu değil. Bu kadar iddialı konuşuyorum. Fenerbahçe şampiyon filan olamaz. "

NTV Spor'da maçı yorumlayan usta yorumcu bu oyun şablonu ve oyuncu yapısıyla eli yüzü düzgün Anadolu takımına dönüştüğünü savundu.

-Tamamen 3 oyuncunun performansı çok önemli. Devid, Alex ve Guiza çok iyi ama çok iyi oynamalı mucizeler yaratmalılar. Alex bu mucizeyi çok gerçekleştirdi.

-Şimdi bu kadroda Guiza formsuz, Deivid henüz dönüyor. Guiza, Deivid, Emre Alex süper ligin kapasitesini kaldıracak düzeyde değil. Kuvvetli değiller.

-Geride bakacak oyunculara bakarsak arkadaki oyuncular formsuz. Öne dripling yapabilen oyuncu değil, öne pas verebilen oyuncu değil.

-Fenerbahçe takımı Ankara'ya giden eli ayağı düzgün Anadolu takımı gibi. İyi defans yapalım, savunnma arkasına top atalım, Guiza uçsun atsın.

-Başka bir oyun şablonu var mı Fenerbahçe'nin yok. Uzun atılıyor stoperle Guiza koşuyor, stoper güçlü olduğu için alıyor.

-Anadolu takımları deplasmana geldiklerinde beklerle uzun top atarlar süratli bir golcu bulurlar. Oyun planları budur, Fenerbahçe'de böyle..

-Ankaragücü ile oynarken oyuna hükmetmeniz yaratıcı oynamanız lazım. Selçuk da Josica do topla çıkabilen oyuncular değiller.

-Üst düzey kulüp maçları her iki yarıda minimum 20 dakika yarı alanda oynaması lazım. Maçı seyret puanlar muhtemelen eşit dersin, güç farkı gözüktü mü aralarında.

-Fenerbahçe'nin şampiyonlu yarışında olması söz konusu değil. Bu kadar iddialı konuşuyorum. Fenerbahçe şampiyon filan olamaz.

-Bu oyuncu yapısıyla, antrenörle, bu kalitesiyle, bu formatıyla mümkün değil olamaz. Daha çok puan kaybeder. Ankaragücü'nün puan kaybetmesi inanın sürpriz değil.

-İki hafta sonra da aynısı olur. Al gülüm ver gülüm maç olur. Fenerbahçeliler kenetlenip Porto maçını kazanıp UEFA'da şansını denemeli.

-Türkiye liginde puan kayıpları yüzde yüz devam edecektir. Kadıköy'de Ali Sami Yen'de İnönü'de geleni gideni yen. Ne yapmış büyükler deplasmanda.
Kaynak:
Bu haber toplam 3020 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri