Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HALİL BAŞKAN AZ KALSIN BOĞULUYORDU!

29.10.2009 19:18
Cumhuriyet Bayramı'nı denize girerek kutlayan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, denizde fırtına çıkınca dev dalgalarla boğuşmak zorunda kaldı.
GÖKTÜRK FIRAT
Haftanın üç günü sabah namazını kıldıktan sonra sabah koşusunu yaparak denizde bir saat yüzen Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Cumhuriyet Bayramı'nda da yüzmek isteyince hava muhalefeti ile karşılaştı.

Her yıl 19 Mayıs tarihinde ilk kez denize girip, yaz boyu sürekli yüzen ve 29 Ekim tarihinde son kez denize girerek sezonu kapatan Bakırcı, bugün denizde zor anlar yaşadı.

Sabah namazını kılıp, sabah koşusunu yaptıktan sonra hava muhalefetine rağmen denize giren Bakırcı, dev dalgalarla boğuşmak zorunda kaldı. Dev dalgaların arasında ustaca yüzen Bakırcı, karaya çıkmakta güçlük çekti.

Bakırcı, "Rize'ye geldiğim dünde beri hava müsait oldukça ilk kez 19 Mayıs tarihinde denize giriyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda ise son kez yüzüp sezonu kapatıyorum. Ancak 10 Kasım tarihine kadar ilimizde denize girmek mümkün. Ben haftanın üç günü günde bir saat yüzmeye çalışıyorum. Denizde aslında fazla bir dalga yok. Ancak çıkmak biraz zor oluyor. Denizle barışık olduğumuz için çıkacağımız noktayı iyi kestirdik" diye konuştu.Yorum Ekle Arkadaşına Gönder YazdırKaynak:
Bu haber toplam 1356 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri