Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KATLİAMI POLİSİN EŞİ YAPMIŞ!

06.01.2010 06:49
Rize'de görevli polisin evindeki olayda 3 kişi öldü 1 kişi yaralandı. Ajanslara ilk düşen haberin aksine, cinnet geçiren polis değil; psikolojik tedavi gören eşi!

Rize'de akşam saatlerinde, cinnet geçiren bir polis memurunun, eşini boğduktan sonra iki çocuğunu silahla vurup intihar ettiği haberi infiale neden oldu.

Ancak, ajanslara ilk düşen haberin aksine; cinnet geçirenin polis değil, psikolojik tedavi gören 28 yaşındaki eşi Gülseren Olgun olduğu anlaşıldı!

Edinilen bilgiye göre, Rize Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Osman Çağatay Olgun'un (38), İslampaşa Mahallesi Barbaros Sokak'taki evinde akşam saatlerinde silah sesleri gelmeye başladı.

Komşularının da ihbarı ile olay yerine gelen ve kapıyı kırarak içeri giren polis ekipleri, polis memuru Osman Çağatay Olgun, eşi Gülseren Olgun ve 2 çocuğunu silahla vurulmuş halde buldu.

Polis memuru Osman Çağatay Olgun ve eşi Gülseren Olgun'un olay yerinde öldüğü anlaşılırken, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmak istenen kardeşlerden 4 yaşındaki Altuğ Berk Olgun da yolda hayatını kaybetti.

Ayağından aldığı kurşun darbesiyle yaralanan ve Rize Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan 7 yaşındaki Mustafa Gökberk Olgun’un ise hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Rize Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Osman Çağatay Olgun'un eşi Gülseren Olgun'un geçirdiği cinnet sonucu, önce kocasını daha sonra da çocuklarını vurduğu, ardından da intihar ettiği belirtiliyor.

Polis memuru Osman Çağatay Olgun'un, yaklaşık 5 yıldır Rize Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaptığı ve eşinin de kendisinin de Malatya nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Bu arada, Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş ve Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Özkural, olay yerine gelerek, incelemelerde bulundu.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı da olay yerine gelerek, Emniyet Müdürü Demirtaş'a ''başsağlığı'' dileğinde bulundu.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA:
Bu arada Rize Emniyet Müdürlüğü de enformasyon kirliliğini önleyecek bir açıklama yaptı. Açıklamada, ''Olayla ilgili görülebilir ilk bulgularda polis memuru Çağatay Olgun'un yan tarafından iki adet ateşli silah yarası, Altuğ Berk Olgun'da (4) birden fazla ateşle silah yarası, Gülseren Olgun'da (33) göğüs üzerinde bir tek ateşli silah yarası ve yaralı Mustafa Gökberk Olgun'da (7) da birden fazla ateşli silah yarası olduğu görülmüştür. Görünür bulgulara göre olayın Gülseren Olgun tarafından gerçekleştirildiği ve daha sonra aynı silahla kendini vurduğu tahmin edilmektedir'' ifadeleri yer aldı.
Açıklamada olay yerinde polis memuruna ait beylik silahı ve çok sayıda boş kovan bulunduğu belirtilidi.

İŞTE AÇIKLAMANIN ORJİNAL METNİ:
20.33 de 155 polis imdat gelen bir ihbarda komşu evden silah seslerinin gelmesinin bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri Rize merkez İslamlaşa Mahallesi Barbaros Caddesi Kervan Apartmanı 2. katında bulunan evde kapıyı kırarak içeri girmiştir. Olay yerine 1 erkek 1 bayan bir erkek çocuk olmak üzere 3 ceset ve 1 yaralı erkek çocukla karşılaşılmıştır.

Yaralı çocuk polis ekiplerince derhal 400 Yataklı Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştır. Olay yerine gelen cumhuriyet savcısı yaptığı inceleme sonucunda polis memuru Osman Çağatay Olgun (Rize Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru 1972 Beytülkebap Malatya iline kayıtlı), Gülseren Olgun (ev hanımı 1982 Malatya ili doğumlu), cocuk Alp Tuğberk Olgun'u (2006 doğumlu) olay yerinde ölü buldu.

Mustafa Gökberk Olgun (2003 doğumlu) ayağından vurulmuş bir şekilde yeni devlet hastanesine kaldırıldı. Hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.

Olay yerinde gözle görülen ilk bulgularda, polis memuru Osman Olgun'un yan taraflarında 2 adet ateşli silah yarası ve Alp Tuğberk Olgun'da 1 den fazla ateşli silah yarası olduğu görülmüştür.

Anne Gülseren Olgun'da göğsünün üzerinde tek ateş yarası ile Mustafa Gökberk Olgun'un ise birden fazla yarası olduğu görülmüştür.

Görünür bulgulara göre; olayın Gülseren Olgun'un olayın gerçekleştirdiği ve aynı silahla kendinin vurduğu tahmin edilmektedir.

Olay yerinde Polis memuruna ait demirbaş zati silahı ile ve çok sayıda boş kovan bulunmuştur.

Olayla ilgili kesin bilgiler yapılacak otopsi ve kriminal inceleme sonucunda ulaşılacaktır.

Kaynak:
Bu haber toplam 4238 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri