Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arabasının motoruna vantilatör taktırdı

10.08.2010 17:32
Rizeli Mehmet Erkan, yaylaya çıkarken hararet yapan 1972 model arabasının motorunu serinletmek için vantilatör taktırdı.

Murat 124 marka Serçe otomobilin ön tamponuna yaptırdığı vantilatörle yaylaya çıkışında artık sorun yaşamadığını belirten Mehmet Erkan (44), "Vantilatörden önce bir yılda en az 5 kez sanayiye gitmek zorunda kaldım" dedi.

Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'nde oturan Mehmet Erkan, yaz aylarını geçirmek için gittiği Hemşin Yaylası'na çıkarken motoru zorlanan 1972 model Murat 124 Serçe otomobilinin ön tamponuna 50 milyon liraya vantilatör taktırdı.

30955

Altı yıl önce satın aldığı araçla yaylaya ilk çıkışında çok zorlandığını anlatan Erkan, "Yüksek rakıma çıkan araç, hararetlenen motorundan dolayı sürekli arıza verince beş kez sanayiye gitmek zorunda kaldım. Beş yıl önce vantilatör taktırarak bu sorunu çözdüm. Vantilatörden dolayı hararet yapmayan motor, yaylaya çıkarken herhangi bir sorun çıkarmıyor" diye konuştu.

Vantilatörlü otomobilinin Karadeniz yaylalarında büyük ilgi gördüğünü kaydeden Erkan, "33 yaşındaki otomobilin sorunsuz bir şekilde yaylaya çıktığını gören herkes soluğu motor ustalarında alıyor" dedi.

Bu haber toplam 2850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri