Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rizede Mutlu Bir Başbakan

24 Ağustos 2008 / 05:00
Rize Güneysu ilçe kongresine katılan Başbakan Erdoğan, baba ocağında olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
Erdoğan, Rize'nin Güneysu ilçesi Öğretmenevi'nde düzenlenen AK Parti İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada 'baba ocağında' bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Memleketinde olmanın, her zaman gönüllerini genişlettiğini, yüreklerine ferahlık verdiğini belirten Erdoğan, ''Şehirlere kaynak ayırdık, kurumlar, bu kaynağı nasıl kullanırsa kullansın gibi bir yönetim düşüncemiz olmadı, takip ettik, kovaladık verdiğimizi nerede? Nasıl harcıyor? Bunu gerek şahsım, gerek Bakan arkadaşlarım, gerek Milletvekili arkadaşlarım hep birlikte takip ettik. Zira tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik ve yedirmeyeceğiz, ha aksi varsa, yiyeni varsa onu da aramızda barındırmayacağız, bunun için de her beraber oto kontrolümüzü yapacağız'' dedi.

''Her buraya gelişimizde, sizlerin yanına özellikle yüreğimi açmaya, kalbimi genişletmeye, sılayı rahim yapmaya geliyorum.” diyen Başbakan, “Bu toprağın bir evladı olarak, sizlerin bir kardeşi olarak sizlere layık olabilmek için bütün gücümüzü kullanmaya gayret ediyoruz. Ülkemin her köşesini her vilayetini, her ilçesini her insanını kucaklamaya tüm vatandaşlarıma hizmet etmeye, tüm bakan arkadaşlarımla milletvekili arkadaşlarımla gayret ediyoruz. AK Parti'yi kurduğumuz günden bu yana ülkemizin her köşesini, ihmal edilmiş her beldesini, her şehrini imar etmekten, kalkındırmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Çok şükür ki ortaya koyduğumuz siyaset sayesinde Türkiye o karanlık tünelden çıkmıştır. AK Parti ile birlikte devlet ve toplum birbirine daha çok yaklaşmıştır. Millet ile devlet arasındaki mesafe ortadan kalkmıştır. Türkiye'nin tıkanın yolları bir bir açılmaya başlamıştır. Eğitimde, sağlıkta, emniyette, adalette, ulaşımda, enerjide köy ve kentlerin kalkınması, Türkiye, AK Parti ile birlikte şahlanmaya başlamıştır.'' Şeklinde konuştu.

Türkiye'nin uzun yıllardan sonra yeniden güçlü bir siyaset ortaya çıkardığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: ''Halkın iradesini temsil eden, milli iradeye yaslanan AK Parti kadroları partizanlık yapmadı, AK Parti popülizm tuzağına düşmedi, AK Parti aldatan ve aldanan bir yönetim anlayışı sergilemedi. Bu anlayış sayesinde Türkiye kendi imkan ve kaynaklarına sahip çıktı. Bu anlayış sayesinde siyaset o bölünmüş parçalanmış husumetle, öfkeyle birbirine o çamur atan eski siyaset geleneğini bertaraf etti. Zira yıllarca halkın siyasetçilerden beklediği Ankara'da kavga etmek değil. Ankara'yı, başkenti bir çözüm iradesi haline getirmekti. Bizim iktidarımızda Ankara, çözümsüzlüğün adresi değil, çözümün adresi olmuştur. Mafyalar bu dönemde çökmeye başlamıştır, çeteler bu dönmede çökmeye başlamıştır. Zira biz Türkiye'nin çözülemeyecek hiç bir meselesi yoktur diye yola çıktık, ülke meselelerini çözmek için yola çıktıysanız, samimiyseniz, mutlaka çözüm üretiyorsunuz. Ancak, eski siyaset anlayışıyla küçük olsun benim olsun diyorsanız, popülizme tenezzül ediyorsanız meseleler de çözümsüz kalıyor bugüne kadar olduğu gibi.''

Başbakan Erdoğan, bir ülkenin gelişmesinin masa başında takip edilecek bir şey olmadığını vurgulayarak, ''Şehirlere kaynak ayırdık, kurumlar, bu kaynağı nasıl kullanırsa kullansın gibi bir yönetim düşüncemiz olmadı, takip ettik, kovaladık verdiğimizi nerede? Nasıl harcıyor? Bunu gerek şahsım, gerek bakan arkadaşlarım, gerek milletvekili arkadaşlarım hep birlikte takip ettik. Zira tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik ve yedirmeyeceğiz, ha aksi varsa, yiyeni varsa onuda aramızda barındırmayacağız, bunun için de her beraber oto kontrolümüzü yapacağız'' diye konuştu.

Belediyelerin ne kadar hizmet ürettiğini, eğitim ve sağlık sorunlarının ne ölçüde çözüldüğünü, nerede ne kadar yolun açıldığı konularını takip ettiklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, ''Özel sektörle birlikte bu ülkeyi nasıl kalkındırırız diye düşünüyor çözüm üretiyoruz, Türkiye'yi masa başından yönetmiyoruz, Türkiye'yi kapalı kapılar ardından yönetmiyoruz, Türkiye'yi halkımızla beraber, sizlerle beraber yönetiyoruz'' dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri